Haziran 15, 2024

Bitcoin Balinalarından 4.1 Milyarlık Dev Satış: Neler Oluyor?


Kripto para analisti Ali Martinez, son dönemde gerçekleşen büyük bir Bitcoin satış dalgası tespit etti. Martinez, BTC’nin yakın zamanda gördüğü büyük düzeltmeden de büyük bir düzeltmeyi önlemesi için gerekenleri tartıştı.

Martinez, kripto para balinalarının ve madencilerin, dört milyar dolardan fazla değerinde Bitcoin sattığının altını çizdi. Santiment on-chain verilerinden alınan bu değerler, satışın boyutunu gözler önüne serdi.

Bir tweetinde, balinaların son 10 gün içinde 50.000’den fazla BTC sattığını ve bu miktarın yaklaşık 3.30 milyar dolar olarak değerinde varlığa denk geldiğini açıkladı. Buna ek olarak, Bitcoin madencileri de yaklaşık 80 milyon dolar değerinde 1.200 BTC sattı. Bu iki piyasa oyuncusu birlikte, 4 milyar dolardan fazla değerinde BTC sattı.

Madenciler, operasyonel masraflarını karşılamak ve madencilik işinden kâr sağlamak için düzenli olarak BTC satışları yapmakta. Bu genellikle BTC’nin yeni bir yerel zirveye ulaştığı bir dönemde gerçekleşir.

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz haftta yaklaşık %9’luk bir düşüş yaşayarak 71.655 dolar seviyesinden Cuma günü 65.228 dolara geriledi. Bugün itibarıyla BTC, %1.48’lik küçük bir toparlanma göstererek 66.160 dolardan işlem görüyor.

Willy Woo, eski Bitcoin sahiplerinin şu anda aktif olarak BTC sattığını öne sürdü. “Ve her boğa piyasasında satış yaparlar. Bu desen genesis blok kadar eski” yorumunu içeren bir tweet attı.

Bu kişiler, tüm spot Bitcoin ETF’lerinden daha fazla BTC’ye sahipler, diye ekledi ve son dönemde satılan hareketsiz BTC coin sayısının arttığını gösteren bir grafik paylaştı.

Aynı zamanda, birçok büyük oyuncu BTC satın almaya devam ediyor. Ali’nin önceki bir tweetine göre, bu hafta, balinalar 48 saat içinde kripto borsalarından yaklaşık 1 milyar dolar değerinde Bitcoin çekti yani ortalama 14.140 BTC.

Kaynak : U.Today

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?