Mart 1, 2024

Bitcoin Balinalarına Dikkat: Kâr Etmek Amacıyla Satışlar Başlamış Olabilir!

Popüler analist Ali Martinez, Bitcoin balinalarının son dönemde davranışlarını değiştirdiğini ve kâr etmek amacıyla satış yapmaya başladığını belirtti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere blainalar son üç içinde, yaklaşık 4,8 milyar dolara denk gelen 80.000’den fazla BTC sattılar.

bitcoin balinaları satışlarına başladı

Martinez ayrıca Bitcoin’in Tom DeMark (TD) sıralı göstergesinin dört saatlik grafikte bir satış sinyali verdiğini belirtiyor. TD Sıralı göstergesi genellikle trend yönünü ve potansiyel fiyat dönüşlerini belirlemek için kullanılır.

15 Şubat’tan bu yana, bu göstergeden gelen her satış sinyali yerinde oldu ve BTC fiyatlarında %1,50 ile %4,20 arasında düzeltmelere yol açtı. Bu, kısa vadeli hareketleri izleyen tüccarlar için dikkate değer bir model!

Perşembe günü analist, Bitcoin’in sabahın erken saatlerinde 63.400 dolar civarındaki en yüksek seviyesinden 60.585 dolara kadar düştükten sonra, yazı yazıldığı sırada 61.235 dolara geri döndüğünü vurguladı. Piyasa değerine göre en üst sıradaki kripto varlığı, son yedi günde yaklaşık %19 ve yılın başından bu yana %38’den fazla artış gösterdi.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?