Bitcoin Balinaları Son Üç Haftada 90.000 BTC Biriktirdi!

Bitcoin balinaları, fiyat dalgalanmalarının ortasında son birkaç haftada BTC birikimini hızlandırdı. Blockchain izleme ve analiz platformu olan Santiment tarafından yayınlanan en son verilere göre, büyük Bitcoin adresleri 5 Nisan’dan bu yana yaklaşık 90.000 BTC biriktirdi.

Santiment, BTC balina adresini 10.000’den fazla Bitcoin içeren bir kripto cüzdanı olarak tanımlıyor. Şirket, balinaların, özellikle 14 Nisan’da BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesinden sonra büyük miktarlarda coin biriktirmeye başladığını belirtti. Yakın zamanda biriken Bitcoin’in toplam değeri 4.92 milyar dolar civarında.

Dünyanın en büyük kripto para birimi BTC 14 Nisan’da yaklaşık 64.000 dolar’a ulaştı, ancak 26 Nisan’da 47.000 dolar’a düştüğü için volatilitesi yüksek bir Nisan ayı geçirdi. Bitcoin şu anda, 1.02 trilyon dolar’dan fazla piyasa değeri ile 54.000 dolar’a yakın işlem görüyor.

Son fiyat hareketi, BTC balinalarının yaptığı kripto işlemleri de hızlandırdı. Whale Alert’e göre, bilinmeyen bir kripto kullanıcısı 29 Nisan’da yaklaşık 392 milyon dolar değerinde 7.175 Bitcoin’i hareket ettirdi.

Dahası, balina adresleri dünyanın en büyük dijital para birimini önde gelen dijital borsalardan kripto cüzdanlarına taşıyor. Son zamanlarda Whale Alert, kripto para borsası Coinbase’den kripto cüzdanı Xapo’ya 2.000 Bitcoin’in hareketini bildirdi. Söz konusu işlemin toplam değeri 110 milyon dolar civarında.

Kaynak : Finance Magnates


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.