Ekim 30, 2022

Bitcoin Balinaları Fiyat Artışıyla Birlikte Satışa Mı Geçti?

Yaklaşık bir ay önce Bitcoin satın alan balinalar, biraz kar elde etme şansı sağlayan fiyat artışına rağmen güçlü kalmaya devam ediyor. Detaylar haberimizde.

Bir analistin CryptoQuant gönderisinde belirttiği gibi, yaklaşık bir ay önce 19 bin dolardan BTC satın alan balinalar henüz karlarını fark etmemiş gibi görünüyor. Buradaki ilgili gösterge, bize şu anda her bir grup tarafından ne kadar token tutulduğunu ortaya koyan Bitcoin arz yaş gruplarıdır. Yaş olarak belirtilen özellik coin’lerin tek bir cüzdan adresinde tutulma süresini ifade ediyor.

Örneğin, 1D-1W (1 gün-bir hafta) yaş aralığı, bir gün ile bir hafta öncesinden beri taşınmamış veya satılmamış tüm Bitcoin’leri içeriyor. Aşağıdaki grafik, geçen haftaki Bitcoin arzındaki eğilimi gösteriyor:

Bitcoin balinaları satışa mı geçti?

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere yukarıdaki grafikte görebileceğiniz gibi, son günlerde 1 gün ila 1 haftalık elde tutulan Bitcoin arzı artıyor, bu da piyasada bir miktar birikim olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, 1 günden daha az süreyi ifade eden grup, fiyat artışının başlamasıyla daha önce bir miktar artış gördü, ancak son birkaç günde düşüşe geçti. Bu grubun önemi, piyasada devam eden yeni alımları yansıtmasıdır. Bu yükseliş trendini durdurduğu için, artık çok fazla yeni Bitcoin satın alma işlemi olmadığı anlamına geliyor.

Söz konusu eğilim üzerinden şu yorum yapılabilir: yeni satın alma baskısı eksikliği mevcut fiyat artış trendinin kısa vadede devam etme olasılığının düşük olduğu anlamına gelebilir.

Bununla birlikte, Bitcoin piyasasında olumlu bir işaret de var: 1 aylık-3 aylık grupta son zamanlarda artış gözlemleniyor. Coin’lerin bu gruba olgunlaşması henüz yeni gerçekleşti, bu da balinaların bu arzı yaklaşık bir ay önce satın aldığını gösteriyor. O zamanlar fiyat 19 bin dolar civarındaydı, yani bu balinalar artık kârla satma fırsatına sahipler. Ancak 1 ay-3 ay arzı, grafiğin gösterdiği gibi yana doğru hareket ederken, bu yatırımcılar ileride daha karlı fiyatların olacağına dair inançlı kalmaya devam ediyor.

Son olarak basın zamanında, Bitcoin fiyatı geçen haftaya kıyasla %8 artışla 20.7 bin dolar civarında işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : news btc
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?