Ekim 20, 2022

Bitcoin Balinaları Hareketlendi, Ralli Zamanı Geldi mi?


Bitcoin konusunda tecrübeli bir analist, balina hareketlerine dikkat çekti. Analiste göre balinalar, Haziran ayından bu yana ilk kez birikim moduna geçti. Hatırlanacağı üzere Haziran ayında fiyat 20.000 dolar civarında yer alıyordu.

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, paylaştığı bir tweet‘te balina hareketlerine dikkat çekti. Ju’ya göre özellikle Binance’de artan alım-satım hacmi, net bir şekilde okunabiliyor.

Diğer borsalardaki hareketlere bakıldığında ise hacmin son altı ayda 20 kattan fazla arttığı görülüyor. Bu artışın başını ise beklenildiği üzere Binance çekiyor.

“Hacim, geçtiğimiz ay bir yılın en yüksek seviyesine yükseldi. Buna rağmen fiyatta yükseliş olmadı. Anlaşılan birisi tüm satış tarafındaki likiditeyi satın alıyor. @CZ_Binance, efendim ne dersiniz? Bu bir yükseliş emaresi değil mi?”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Ju, hacmin artmasının yanı sıra hacim olarak lider olan Binance’de gerçekleşen toplam işlem hacmi payının %84 olduğunu belirtti. Coinbase ise bu yarışta %9’la ikinci borsa. Aradaki fark oldukça yüksek.

Binance, Bitcoin Piyasasını Domine Ediyor

Binance, Bitcoin ile piyasayı dominans ediyor.

Binance‘in şu anki ücretsiz ticaret promosyonunun bu borsadaki hacmin artmasına katkıda bulunduğu düşünülüyor. Ancak Ki Young Ju, göründüğünden daha fazlası olabileceğini ima etti:

“Sıfır ücret politikasının daha fazla yatırımcıyı çekmiş olabileceğine katılıyorum. Ancak neden kendi kendine işlem yapan ticaret botları çalıştırdıklarını düşünüyorsunuz? Zaten 2020’den bu yana hacmin yarısına sahip en yüksek borsa oldular ”

Binance, bu yıl Temmuz ayında bazı Bitcoin çiftlerinde sıfır ücretli alım satım başlatmıştı. Bu gelişme ise işlem hacimlerinde hızlı bir artış yarattı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao (“CZ”), trade botları sorununa karşı koymak için sıfır ücretli Bitcoin çiftlerinin borsadaki VIP statüsü hesaplamalarının dışında tutulacağını söyledi.

Bu yılın ağustos ayında Binance, en popüler Ethereum (ETH) çiftlerinden bazılarındaki alım satım ücretlerini de kaldırarak, düşen kripto fiyatlarına rağmen borsanın alım satım hacimlerindeki eğilimi yükseltmesine yardımcı oldu.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Crypto News

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?