Bitcoin Balinaları Hareketlendi, Ralli Zamanı Geldi mi?

0
Bitcoin Balinaları Hareketlendi, Ralli Zamanı Geldi mi?

Bitcoin konusunda tecrübeli bir analist, balina hareketlerine dikkat çekti. Analiste göre balinalar, Haziran ayından bu yana ilk kez birikim moduna geçti. Hatırlanacağı üzere Haziran ayında fiyat 20.000 dolar civarında yer alıyordu.

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, paylaştığı bir tweet‘te balina hareketlerine dikkat çekti. Ju’ya göre özellikle Binance’de artan alım-satım hacmi, net bir şekilde okunabiliyor.

Diğer borsalardaki hareketlere bakıldığında ise hacmin son altı ayda 20 kattan fazla arttığı görülüyor. Bu artışın başını ise beklenildiği üzere Binance çekiyor.

“Hacim, geçtiğimiz ay bir yılın en yüksek seviyesine yükseldi. Buna rağmen fiyatta yükseliş olmadı. Anlaşılan birisi tüm satış tarafındaki likiditeyi satın alıyor. @CZ_Binance, efendim ne dersiniz? Bu bir yükseliş emaresi değil mi?”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Ju, hacmin artmasının yanı sıra hacim olarak lider olan Binance’de gerçekleşen toplam işlem hacmi payının %84 olduğunu belirtti. Coinbase ise bu yarışta %9’la ikinci borsa. Aradaki fark oldukça yüksek.

Binance, Bitcoin Piyasasını Domine Ediyor

Binance, Bitcoin ile piyasayı dominans ediyor.

Binance‘in şu anki ücretsiz ticaret promosyonunun bu borsadaki hacmin artmasına katkıda bulunduğu düşünülüyor. Ancak Ki Young Ju, göründüğünden daha fazlası olabileceğini ima etti:

“Sıfır ücret politikasının daha fazla yatırımcıyı çekmiş olabileceğine katılıyorum. Ancak neden kendi kendine işlem yapan ticaret botları çalıştırdıklarını düşünüyorsunuz? Zaten 2020’den bu yana hacmin yarısına sahip en yüksek borsa oldular ”

Binance, bu yıl Temmuz ayında bazı Bitcoin çiftlerinde sıfır ücretli alım satım başlatmıştı. Bu gelişme ise işlem hacimlerinde hızlı bir artış yarattı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao (“CZ”), trade botları sorununa karşı koymak için sıfır ücretli Bitcoin çiftlerinin borsadaki VIP statüsü hesaplamalarının dışında tutulacağını söyledi.

Bu yılın ağustos ayında Binance, en popüler Ethereum (ETH) çiftlerinden bazılarındaki alım satım ücretlerini de kaldırarak, düşen kripto fiyatlarına rağmen borsanın alım satım hacimlerindeki eğilimi yükseltmesine yardımcı oldu.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın