Ocak 25, 2024

Bitcoin Balinaları Düşüşleri Fırsat Olarak Görüyor: Son Veriler Neyi Gösteriyor?


Kripto para piyasasının heyecanla beklediği Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasından bu yana BTC fiyatı beklenenin aksine bir tepki vererek %20 değer kaybetti. “Söylentiyi al, haberi sat” olayının gerçekleştiği BTC’de satış baskısı fiyatın 39.000 doların da altına gerilemesiyle sonuçlandı. Fiyattaki baskı devam ederken ilginç bir detay olarak balinaların “dipten alım” hamlesi dikkat çekti. İşte heyecanlandıran o gelişmenin detayları.

Bitcoin Balinaları Düşüş Fırsatından Yararlanıyor

Mevcut düzeltmeyi yorumlayan Ali Martinez, Bitcoin balinalarının herhangi bir yavaşlama eğilimi dahi göstermeden düşük fiyattan alım yapmaya devam ettiğini belirtti.

Analist, alım yapan balina sayısının istikrarlı bir şekilde arttığını belirtirken, 1000 BTC ve daha fazla varlık barındıran cüzdan sayısının en az 46 adres olarak arttığını vurguladı.

bitcoin balinaları hareketli kalmaya devam ediyor

Bitcoin ETF’lerinin onayının ardından piyasalar güçlü bir giriş kaydetti. BlackRock iShares spot ETF’sinin piyasa sürülmesiyle birlikte 42 milyar dolarlık giriş dikkat çekti. ETF’lerin ilk iki hafta içerisinde IBIT ETF 3 milyar dolarlık değere ulaşarak adeta rekor kırdı.

Ali Martinez fiyatın ne zaman yükseleceğine dair sunduğu tahminde ise 2015-2018 ve 2018-2022 yıllar arasındaki boğa koşularına dikkat çekti. Martinez, mevcut fiyat hareketinin daha önceki fiyat hareketlerini takip etmesi halinde Ekim 2025 civarında bir zirve kaydedebileceğini düşünüyor.

 

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?