Eylül 29, 2023

Bitcoin Balinaları Bu Altcoin’e Yükleniyor: Bu Bir Rallinin Habercisi Mi?


Chainlink fiyatı, son 30 gün içinde kripto varlıkları piyasasının geri kalanından belirli bir sapma göstermiştir. Ancak, LINK Bitcoin fiyatıyla korelasyon içinde tarihsel bir bağlama sahip. Bu, ilk 20 altcoin için başka bir yükseliş dalgası anlamına mı geliyor?

BTC’ye Karşı Chainlink Fiyatı

BTC fiyatıyla ilişkili olarak LINK Fiyat modeline bakıldığında, altcoin 8 dolar civarında iyimserlik gösterdiğinde Bitcoin için negatif bir korelasyon olduğu görüldü. Kripto etkileyicisi DocXBT, LINK fiyatının 8 doların üzerine çıkmasını genellikle BTC satışının takip ettiğini gözlemledi. Bu, kâr beklentisiyle Chainlink’e girmeye çalışan Bitcoin balinalarının açık bir göstergesi olması mümkün.

İlginç bir şekilde, token fiyatı 8 dolarlık dönüm noktasının zirvesine ulaştı. Buna ek olarak, altcoin balinaları son zamanlardaki satın alma faaliyetleriyle yükseliş momentumuna işaret ediyor.

Zincirli Balinalar Boğaya Dönüyor

Bu arada, Chainlink balinaları son iki hafta içinde yaklaşık 53 milyon dolar değerinde token biriktirerek altcoine olan güvenlerini göstermişlerdir. Zincir üzerindeki veriler, balinaların yalnızca iki hafta içinde 7,5 milyondan fazla LINK satın aldığını gösteriyor. Chainlink adres aktivitesinin iki ayın en yüksek seviyesine çıkması ve token’ın merkezi borsalardaki (CEX’ler) arzının azalması da bu ivmeyi destekliyor.

Kaynak : CoinGape

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?