Bitcoin Balina Sayısında Rekor: 4 Yılın En Yüksek Seviyesinde!

Araştırma ve analiz firması Glassnode’un verileri, Bitcoin balinalarının sayısının (en az 1.000 bitcoin içeren adresler) 1.900’ü aştığını gösteriyor. 1.000 token’lı balina açısından ağ katılımcılarının sayısı 2016’dan beri bu kadar yüksek olmamıştı. Bitcoin üst üste dört gün boyunca 13.000 dolar’ın üzerinde işlem gördüğü için çeşitli veriler yükseliş bölgesine giriyor.

Balinalar için takip eden yedi günlük veriler %2 arttı. Bir haftalık süreçte yaşanan kayda değer gelişmelere bakacak olursak; PayPal’ın kripto desteğini duyurmasından bu yana büyük BTC sahiplerinin sayısının önemli ölçüde arttığı ortaya çıkıyor. Bunun yanında Kripto para analisti Willy Woo, balina adreslerinin sayısındaki artışın sebebi olarak, yüksek net değere sahip bireylerin ve fonların, özellikle pandemi döneminde Bitcoin’i bir değer deposu olarak görmeye başlaması olduğunu söyledi. Analistin belirttiği gibi büyük şirketlerin sık bir şekilde sektöre adım atışlarına şahit oluyoruz.

Glassnode ayrıca, 1 milyon doların üzerinde değeri olan BTC’ye sahip hesapların sayısının 20.000 seviyesini geçtiğini ve Ocak 2018’den bu yana en yüksek seviyesinde olduğunu bildirdi. BTC balinalarındaki artış, birçok yatırımcının fiyatın gelecekte daha yüksek olacağına inanmasına neden oldu.

Bitinfocharts’un onchain verileri ise, tek bir adreste 1.000 ila 10.000 BTC bulunduran Bitcoin balinalarının sayısının önemli ölçüde arttığını gösteriyor. 25 Şubat 2019’da 1.000 ila 10.000 BTC içeren 1.709 adres vardı ve bu metrik %24.28 artışla 2.125 adrese yükseldi. İlginç bir şekilde, 100 ila 1.000 BTC’li adres sayısı bugün 14.749’dan 13.869 adrese düştü. Ayrıca, 100.000 ila 1.000.000 BTC’li adresler beşten bire düştü.

1 Mayıs 2020’den gelen veriler ise, 1.000 ila 10.000 BTC’ye sahip yalnızca 2.002 adres bulunduğunu gösteriyor, bu da o zamandan beri 123 balinanın mücadeleye katıldığı anlamına geliyor.

Bitcoin fiyatının yükselmesiyle birlikte balina sayısının artıyor olması şaşırtıcı değil. Fiyata bir de benimsenme adına atılmış önemli adımlar eklendiğinde, balina sayısındaki artışın devam etmesi bekleniyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.