Bitcoin, Ayı Ticaretinde %11 Düştü!

Bitcoin, Pazartesi günü 04.40 itibarıyla gün içinde %10.88 değer kaybetti ve 30.847 seviyesinden işlem gördü. Kripto paranın bu kaybı, 3 Eylül 2020’den beri görülen en büyük günlük kayıp oldu.

Aşağı doğru hareket, Bitcoin’in piyasa değerini 583.1 milyar dolar’a, toplam kripto para birimi piyasa değerinin %68.67’sine indirdi. Bitcoin’in en yüksek piyasa değeri 612.9 milyar dolar’dı.

Geçtiğimiz 7 gün içinde Bitcoin, %16.28 oranında artış göstererek değer kazandı. Yazılma anında Bitcoin hacmi, 87.4 milyar dolar, yani tüm kripto para birimlerinin toplam hacminin %22.13’üne denk geliyordu. Son 7 günde kripto para birimi, 25.902 dolar ile 34.755 dolar arasında işlem gördü.

Bunun yanı sıra, ikinci kripto para birimi Ethereum da, gün içinde %13.16 artışla 942 dolar’dan son işlemi gördü. Ethereum’un piyasa değeri son olarak 108.8 milyar dolar, bu da toplam kripto para birimi piyasa değerinin %12.82’sine denk geliyor.

Kaynak: investing

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.