Kasım 1, 2018

Bitcoin Ayı Piyasası 18 Ay Daha Sürebilir: BitMEX CEO


Son güncellenme : 28.10.2022 - 00:34

Bitcoin fiyatları ve ticaret hacmi düşmeye devam edebilir ve mevcut ayı piyasası 18 ay daha sürebilir. Bu, dünyanın en büyük bitcoin türevleri ticaret platformu olan Bitcoin Ticaret Borsası’nın (BitMEX) CEO’su Arthur Hayes‘in çığır açan değerlendirmesi.

Hayes, Yahoo Finance‘e verdiği demeçte, “Benim görüşüm şu anda mevcut olan değişim ortamı 12 ila 18 ay daha devam edebilir” dedi. “Sadece önceki deneyimlerimi temel alarak söylüyorum.”

Hayes, Citibank‘ta bir hisse senedi tüccarı olarak işini kaybettikten sonra 2013’te kripto ticaretine başladı. Hong Kong merkezli yönetici, bugün ticaret modellerinin 2014 yılında tanık olduğu “nükleer ayı pazarı” na benzediğini söyledi.

Hayes, “bitcoin’in fiyatının 250 dolardan 1.300 dolara çıktığı 2013’te bitcoin’e başladım” diyor. “Sonra 2014’ten 2015’e kadar nükleer ayı piyasası oldu. Fiyat düştü,hacim düştü, para kazanmak çok zorlaştı. ”

Hayes Haziran ayında 50.000 BTC Fiyat Hedefi Belirledi

Kripto para işlem hacimleri kısa bir süre önce yaz çöküşünün ardından yeni yıla girdi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Hayes, önümüzdeki aylarda hacminin daha fazla düşebileceğini söyledi. “Ticaret hacminin şimdi bulundukları yerden daha fazla düşebileceğini düşünüyoruz” dedi.

Bu, Haziran 2018’de geri dönen 50.000 dolarlık yıl sonu bitcoin fiyat hedefinin çarpıcı bir yüzüydü.

Arthur Hayes’in kripto piyasasında yakın vadede bir görünümü varken, sektörün uzun vadeli beklentileri konusunda da yukarı yönlü bir seyir izliyor.

Diğer piyasa katılımcıları, endüstrinin şu anda sallantıda olduğu konusunda hemfikirler, ancak uzun vadeli görünüm çok yukarı yönlü diyebiliriz.

Dağıtılmış kripto değişiminin 0x kurucusu Will WarrenYahoo’ya “Piyasa şu anda bir miktar buharı patlatıyor,” diye konuştu. “Piyasa muhtemelen sağlıklı bir konsolidasyondan geçiyor, ancak uzun vadeli eğilimde bitcoin ve benzeri teknolojilerin daha fazla benimseneceğine inanıyorum.”

Uzmanlar: Çöküş Geçici

Blockchain Start-up’ı Hacera‘nın CEO’su Jonathan Levi de aynı fikirdeydi. “Bitcoin’in fiyatı şüphesiz bir ayı piyasasındadır, ancak bitcoin ve diğer blockchain projelerinin uygulamasında aslında bir boğa piyasasındayız” diyor Levi. “AB bankalarının çoğu aktif olarak blockchain’e yatırım yapıyor ve bunların tümü aslında bitcoin’den kaynaklanıyor.

Kripto topluluğundaki birçoğu piyasanın mevcut çöküşü üzerinde panik modundayken, piyasaya sürdüğünden bu yana piyasayı takip eden kriptopara evangelistleri kısa vadede endişelenmiyor.

Bitcoin cüzdan sağlayıcısı Xapo’nun kurucusu Tech girişimci Wences Casares, bitcoin’in başarılı olup olmadığını kesin olarak bilmenin on yıllar alabileceğini söyledi.

Casares, kriptonun başarısız olabileceğini, ancak CCN’nin bildirdiği gibi olası olmadığını söyledi. “Bu noktada, başarı şansı başarısızlık şansından daha iyidir” dedi.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : CCN

Yazar Birkan BİÇİCİ hakkında :

Yaklaşık 3 yıldır Tv kanalı, haber sitesi gibi çeşitli mecralarda Editör olarak çalışıyorum. Bitcoin ve Blockchain'in gittikçe önemli hale gelmesiyle birlikte sektör hakkında yaptığım araştırmaları ve sektörle ilgili önemli bilgileri sizlere yardımcı olmak için Koinfinans bünyesinde paylaşıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?