Aralık 13, 2019

Bitcoin ATM’lerine Stabilcoin’ler de Eklenecek

Kanada’da bir kripto ATM operatörü olan Instacoin, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, ağına Tether de dahil olmak üzere yedi stabilcoin’i ekleyeceğini açıkladı.

Firmanın sunduğu diğer altı stabilcoin arasında multi-collateral DAI, single-collateral DAI, USD coin, paxos standard, trueUSD and gemini dollar bulunuyor.

Kullanıcılar, ATM’lerden Tether ve şirketin eklediği kripto paralar dahilinde hem alım hemde satım yapabilecekler.

Stablecoin ne demek?

Stabilcoin’ler, sert hareket etme eğiliminde olan bitcoin’den farklı olarak sabit bir değere sahip sanal para birimleridir. Stabilcoin’lerin fiyat istikrarına sahip olmasının nedeni, başka bir varlığa, genellikle de ABD dolarına sabitlenmeleridir. Stabilcoin’lerin çoğu fiat (geleneksel) para birimleri ile desteklenirken, DAI gibi bazıları algoritmik olarak sabitlenir ve kripto paralar tarafından desteklenir.

Yatırımcılar genelde piyasalar ayı sezonuna girdiğinde (düşüş trendi) paralarını, geçici bir süreliğine güvenli bir varlığa yatırmak isterler. Yatırımcıların borsada neden stabilcoin’leri almak isteyecekleri açık olsa da, bunları bir Bitcoin ATM’si yoluyla almak için kullandıkları durum tam olarak belli değil. Aslında gerçek dünyada kripto para ile birşey satın alamazsınız, çünkü neredeyse hiç bir satıcı bu paraları benimsemedi ve değer yükselene kadar onları tutmanın da bir anlamı yoktur, çünkü bunlar istikrarlı paralardır ve değerleri pek değişmez.

Ancak ATM Marketplace ile telefon üzerinden konuşurken, Instacoin başkanı Michael Lo Verso, şirketinin müşterilerden gerçek bir talep gördüğü konusunda ısrar ediyor.

“Biz sadece denemek istediğimizi ve bu paraları ilk olarak ATM’lere bizim koymak istediğimizi söylüyoruz. Marketin nasıl bir tepki vereceğini görmek lazım.”

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?