Şubat 29, 2024

Bitcoin Artarken, Altcoin’ler Neden Yükselmiyor? Altcoin Rallisi Ne Zaman Başlayacak?

Son 24 saat içinde küresel kripto para piyasasında yaşanan %8’lik artış, kripto varlıklarının hızlı değişen doğası hakkında yeni tartışmaları beraberinde getirdi. Bu artışla birlikte, küresel kripto para piyasasının toplam değeri 3.3 trilyon dolara ulaşarak rekor seviyelere tırmandı.

Toplam piyasa değeri ve Bitcoin fiyatında kayda değer artışlar yaşansa da altcoin piyasasında henüz bu artışın etkileri görülmedi. Geniş çapta takip edilen kripto analisti Michaël van de Poppe, bu duruma ışık tuttu.

Analist altcoin piyasa değerinin, şu anda Bitcoin’in gerisinde olduğunu ve bu durumun Bitcoin’in hakimiyetine bağlı olduğunu belirtti. Bitcoin liderliği ele geçirdiğinde, genellikle altcoin’lerin performansının geri planda kaldığını ekledi. Bu durum, kripto para yatırımcılarının Bitcoin’in rallilerinde kâr elde etmek için pozisyonlarını değiştirmelerine ve bu nedenle altcoin piyasasının gerilemesine neden olabilir.

Son dönemde Bitcoin hızlı bir şekilde yükselişe geçti ve şu anda rekor fiyatının yalnızca yüzde birkaç altında. Van de Poppe, bu yükselişin altcoin piyasasında bir yavaşlamaya yol açtığını kaydetti. Ancak, van de Poppe’nin iyimserliği, Bitcoin’in istikrara kavuşması durumunda diğer kripto para birimlerinin de önemli bir artış yaşayabileceği yönündedir. Özellikle, Bitcoin fiyatlarının istikrar kazanmasıyla birlikte, yatırımcıların Bitcoin’den elde ettikleri kârları altcoin’lere yönlendirebileceklerini ve bunun da fiyatları olumlu yönde etkileyebileceğini öne sürdü.

 “Altcoin piyasa değeri hala geride kalıyor. Güç yalnızca Bitcoin tarafından kuşatıldığında genellikle olan şey budur. Ancak Bitcoin istikrara kavuştuğunda, altcoin’lerde 2x potansiyele sahip olmamız muhtemel görünüyor.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, görüldüğü üzere Van de Poppe, Bitcoin istikrara kavuştuğunda altcoin piyasasının 2 katlık bir artış yaşayabileceği konusunda iyimser olmaya devam ediyor. Bu iyimserlik, Bitcoin’den elde edilen kârların Ethereum (ETH), Ripple (XRP) ve Cardano (ADA) gibi kripto paralara akabileceği varsayımına dayanıyor. Sonuç olarak, bu altcoin’lerin fiyatları böyle bir girişten faydalanacak gibi görünüyor.

Tarihsel olarak, Bitcoin piyasaya hakim olduğunda altcoin’lerin performansı düşme eğilimindedir. Van de Poppe’nin içgörüleri kripto topluluğu içinde tartışmalara yol açtı; birçok yatırımcı ve meraklı, altcoin alanındaki artan aktivite ve kazanç potansiyelini heyecanla bekliyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : coin pedia
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?