Şubat 16, 2023

Bitcoin Aniden Yükselişe Geçti – Kripto Paralar Neden Yükseliyor?

Bitcoin fiyatı, yatırımcıların dip seviye fırsatından yararlanmasıyla birlikte 25.000 dolara doğru ivme kazandı. Lider kripto paranın fiyatı son 24 saatte %12 oranında artarak 6 ayın en yüksek seviyesi olan 24.769 dolara kadar çıkmayı başardı. Fiyat 24.700 dolar seviyesinin yakınında işlem görmeye devam ederken boğalar 25 bin dolarda yer alan psikolojik seviyenin üzerine çıkmaya çalışıyor.

Bununla birlikte, sadece Bitcoin değil, Ethereum başta olmak üzere altcoin’ler de kayda değer bir fiyat artışı yaşadı. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere en yüksek piyasa değerine sahip altcoin olan ETH’nin fiyatı 1.700 doları gördü.

Dün Santiment Feed tarafından vurgulandığı üzere Bitcoin, 14 Ağustos 2022’den bu yana ilk kez 24.2 bin doların üzerinde işlem görerek altı ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Bu büyük fiyat hareketinin arkasındaki neden oldukça merak ediliyor.

Santiment, son fiyat artışının nedeni olarak 100 ila 1 bin BTC tutan yatırımcıların birikimindeki hafif bir artışa dikkat çekti.

Bitcoin 8 aylık fiyat analizi

Bunun yanında, Binance’in ABD düzenleyicilerinden gelen soruşturmaları sona erdirmek için para cezası ödemeyi beklediğini belirten raporlar, artışı tetikleyen diğer bir neden olabilir. Binance Baş Strateji Sorumlusu Patrick Hillman, kripto borsasının geçmişteki hataları için ceza ödemeye hazır olduğunu ve bu sonuca yönelik düzenleyicilerle birlikte çalıştığını iddia etti.

Bunlara ek olarak ABD’deki düzenleyici kurumların stablecoin projelerine karşı tutumu da diğer bir neden olarak gösterilebilir. Düzenleyici kurumlar daha önce de bildirdiğimiz üzere bu kez stablecoin’leri hedef aldı. Yatırımcıların stablecoin yatırımlarından uzaklaşarak Bitcoin’e geçiş yapmış olabilir. Doğal olarak böyle bir geçiş de Bitcoin yükselişine katkı sağlamış olabilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?