Ağustos 27, 2022

Bitcoin ancak Bu Gerçekleşirse 25.000 Doları Geçebilir!


Son güncellenme : 29.08.2022 - 12:27

Shark Tank yatırımcısı ve yıldız ismi Kevin O’Leary, Bitcoin’in (BTC) mevcut koşullar altında 25.000 dolar fiyat seviyesinin üzerine çıkma yeteneği konusunda şüpheleri olduğunu dile getirdi.

O’Leary, Stansberry Research kanalında katıldığı bir röportajda, kripto para birimi düzenlemesinin olmaması nedeniyle alandaki kurumsal yatırımının engellendiğini düşünüyor. Bunun sonucunda da Bitcoin fiyatı oldukça durgun kalıyor.

“Özellikle finansal hizmetlerde çalışanlarımız için bir düzenleme istiyoruz çünkü bunun kurumsal yatırımcıların kriptoya olan ilgisinin gücünü açığa çıkaracağına inanıyoruz. Belirttiğim gelişmeler için bir düzenleme şart.

Bir düzenleme elde edene kadar kripto paraların ve özellikle Bitcoin’in 20.000 ila 25.000 dolar arasında kilitleneceğini tahmin etmeye devam edeceğim. Yeterli alıcı olmadığı için hiçbir ilerleme olmayacak. Egemen servet tarafından yönetilen trilyonlarca dolara ulaşmamız gerekiyor ve düzenleme olana kadar Bitcoin satın almayacaklar. ”

Bitcoin, haber hazırlanırken bu ayın en yüksek seviyesi olan 25.200 dolardan yaklaşık %20 düşüşle 20.210 dolardan işlem görüyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, O’Leary’ye göre kripto varlıklar, düzenleyici çerçeve olmadan iyi niyetli bir varlık sınıfı olarak kabul edilemez kalacak.

“Kripto henüz gerçek bir varlık sınıfı değil çünkü henüz bir düzenlemeye tabi değil. Bu konudaki tüm heyecana ve uzun olmamın nedenlerinden biri de önümüzdeki iki ila üç yıl içinde düzenleme alacağımıza inanmam. Ve nihayet kurumsal katılım sağlanabileceğine inanmam.

İnsanlar, dünya servetinin %70’inin emeklilik ve devlet servet fonlarına bağlı olduğunu unutuyor. Dolayısıyla, varlık sınıfını satın almalarına izin verilmezse, altta yatan bir teklif yoktur.

Ve bu, 24.000 doları geçen kripto alamamamızın nedenlerinden biri. Gerçekten zor çünkü henüz satın almasına izin verilen büyük bir seçim bölgesi yok, özellikle Bitcoin ve Ethereum.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?