Haziran 8, 2022

Bitcoin Analistleri İkiye Böldü: Yükseliş Mi Geliyor Çöküş Mü?


Son güncellenme : 08.06.2022 - 14:38

Bitcoin’in (BTC) geçen ay 30.000 doları geçeceğini doğru bir şekilde tahmin eden popüler bir kripto stratejisti, BTC’nin son yükselişinden sonra bile düşmeye hazır göründüğünü söylüyor.

Capo takma adıyla tanınan analist, 335.700 Twitter takipçisine, BTC ayıları 28.500 dolar seviyesindeki desteği kırdığında Bitcoin’in yeni bir dip oluşturmasını beklediğini söyledi.

“Net aralık. Aralık içinde olanlar ve aralığın üzerinde olanlar bunun açık bir yeniden dağıtım aralığı (redistribution) olduğunu gösterir. Aralığın aşağı yönlü net bir şekilde kırılması = son düşüşü doğrular = 21.000-23.000 dolar.”

Kripto analisti, Bitcoin 30.000 dolarlık kilit psikolojik fiyat alanını geri almayı başardıktan sonra bile tahmininin arkasında duruyor.

“Çifte çekiç, çift güç. İyi geceler!”

Capo’nun grafiğine bakıldığında, kripto stratejisti, BTC’nin 31.600 dolarlık kritik direnci kıramamasının ardından Bitcoin’in yeni bir satış olayını başlatmasını bekliyor.

Bununla birlikte farklı bir diğer kripto analisti Inmortal şu ​​anda Bitcoin fiyatında yükseliş bekliyor. Takma adlı kripto stratejisti, Bitcoin’in yükselen üçgen modeli içerisinde bir dip oluşturduğuna inanıyor.

Inmortal’a göre, BTC’nin 32.000 dolarlık üçgen direncinin üzerine bir hareket, mevcut fiyatlardan yaklaşık %20’lik bir ralliyi ateşleyebilir.

“Higher low’lar yaparken direnç altında konsolidasyon. Fiyat 32.000 doların üzerinde kabul bulmayı başarırsa, uzun zamandır beklenen rahatlama rallisini görebiliriz. Hedefler: 34.000-37.000 dolar.” 

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?