Mart 30, 2024

Bitcoin Analistinden Müjde: Parabolik Yükselişe Hazırlanın!


Son güncellenme : 30.03.2024 - 11:56

Bitcoin’in dinamik piyasasında, analistlerin tahminleri ve yorumları sık sık yatırımcıların ilgisini çekiyor. Bitcoin’in geleceği hakkında önemli bir ses olan analist Rekt Capital de, kripto para biriminin parabolik bir harekete hazırlandığını ve mevcut konsolidasyon döneminin sona erebileceğini tahmin ediyor.

Rekt Capital’in söz konusu analizi, YouTube’da yayımlanan yeni bir video güncellemesinde ortaya çıktı. Analist, Bitcoin’in mevcut değerinin uzun süre devam etmeyeceğini ve kripto paranın yakın zamanda tarihsel zirvelere ulaşabileceğini iddia etti.

Rekt Capital, Bitcoin’in mevcut fiyat seviyelerinin, piyasanın büyük bir hareket için hazırlık yaptığını gösteren bir ara birikim dönemi olduğunu vurguluyor. Analiste göre, bu dönemde yaşanan her düzeltme veya konsolidasyon, Bitcoin’in potansiyel parabolik yükselişine hazırlık sürecinin bir parçası.

Analist, ayrıca geçmiş verilere dayanarak, Bitcoin’in parabolik yükseliş eğiliminin genellikle halving etkinliğinden sonra başladığını belirtiyor. Bu durumda, Bitcoin’in halving sonrası birkaç hafta veya birkaç ay içinde önemli bir yükseliş yaşaması bekleniyor.

“Bu yüksek seviyelerdeki (yaklaşık 70.000 dolar) yeniden birikim aralığı sadece kuru gürültü ve bizi daha büyük bir harekete hazırlıyor.

Ve bu, olup olmayacağından ziyade ne zaman olacağıyla ilgili ve aynı zamanda da zaman meselesi, çünkü burada ne kadar çok konsolidasyon yapabilirsek, kaçınılmaz olarak yukarıya doğru fantastik bir hamle yapmadan önce pazarlıklı satın alma için o kadar fazla fırsata sahip oluruz. Yani herhangi bir geri çekilme, herhangi bir konsolidasyon, parabolik yükselişe geçmeden önceki son pazarlıklı satın alma fırsatlarıdır.

Tarihsel olarak, bu parabolik yükseliş halving’den sonra ve halving’den birkaç hafta, hatta birkaç ay sonra gerçekleşmelidir.”

Rekt Capital, Bitcoin'in ara birikim döneminde olduğunu vurguluyor

Analist ayrıca, genellikle Bitcoin’in halving olaylarından sonra gelen parabolik yükselişin, Ocak ayında başlatılan spot Bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF’ler) etkisi nedeniyle bu döngüde normalden daha erken gerçekleşebileceğini öne sürüyor. Bitcoin zaten bu döngüde tüm zamanların en yüksek seviyesine tarihi fiyat modellerinden daha erken ulaştı.

“Bu eski tüm zamanların en yüksek seviyelerini aştığımızda, fiyat keşfine gireceğiz ve yarılanma öncesi aşamayı, yeniden birikim aşamasını gerçekten önemli ölçüde kısaltacak olan parabolik yükselişe geçeceğiz ve bu bizi tüm zamanların en yüksek seviyelerine, daha önce hiç yapılmamış olan parabolik bir ralliye taşıyacak ve bu anlaşılabilir bir durum çünkü ETF’lerin fiyat hareketinde rol oynadığını görüyoruz.”

Bitcoin, bu yazının yazıldığı sırada 70.017 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?