Bitcoin Altın Karşısında Değer Kazanıyor!

0
314

Bitcoin (BTC) Altına karşı üstünlük kazandıkça enflasyondan korunma ve değer deposu olarak güçlü bir ivme oluşturmaya devam ediyor.

BTC fiyatının 20.000 dolara yaklaşmasıyla, BTC değerli metalden ayrışmaya başladı. İlginç bir şekilde, Raoul Pal gibi bazı deneyimli yatırımcılar, Altın portföyünü tasfiye etmeye ve bu parayı kripto piyasasına aktarmaya başladı.

Altın fiyatları yaklaşık %30 değer kazanırken, Bitcoin yıllık %175 getiri ile neredeyse tüm diğer varlık sınıflarını geride bıraktı. Bitcoin fiyatı 2020’nin 4. çeyreğinde şimdiye kadar %80’den fazla kazanç elde etti. Kasım 2020’de ise yaklaşık %50 artış yaşayarak Altın’dan ayrıştı.

Wall Street’teki tartışma, Bitcoin’in bir enflasyon koruması ve portföy çeşitliliği olarak Altını geçip geçemeyeceği konusunu tekrar gündeme getirdi. Bununla birlikte, Bitcoin şu anda altın hacminin yalnızca %3.3’ü büyüklüğünde. Bitcoin piyasa değeri 350 milyar dolar civarında iken, altının küresel piyasa değeri 9 trilyon dolar. Yani altın şu anda Bitcoin’in 26 katı büyüklüğünde.

Bununla birlikte, Bitcoin milyarderleri ve Gemini kripto borsasının kurucusu Winklevoss Twins, BTC fiyatının altını geçmek için 500.000 dolar’a kadar yükselebileceğinden çok emin. Pazartesi günü CNBC ile yaptığı röportajda Tyler Winklevoss şunları söyledi:

“Tezimiz, Bitcoin’in altın 2.0 olduğu ve altını altüst edeceği. Bunu yapması için, 9 trilyon dolarlık bir piyasa değerine sahip olması gerekir. Bu yüzden, Bitcoin’in bir gün Bitcoin başına 500.000 dolar’dan fiyatlandırılabileceğini düşünüyoruz.”

Wall Street, Her Bitcoin Hareketini Dikkatle İzliyor Son yayınlanan Bloomberg raporuna göre, Wall Street devleri son Bitcoin hareketlerini ve BTC’ye kurumsal para akışını yakından gözlemliyor. Bazı finans kuruluşları, yüksek riskli yatırım fonu yöneticileri ve milyarder yatırımcılar, son birkaç ayda Bitcoin için pozitif yorumlar yaptı. Eski bir emtia hedge fonu yöneticisi olan Jean-Marc Bonnefous, kripto yatırımcısına dönüştüğünü açıkladı.

Geçen ay JPMorgan analistleri, aile ofislerinin Altın ETF’lerini Bitcoin için satmaya başladığını belirtti. Öte yandan Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), Kasım 2020’de, şu anda 10 milyar doların üzerinde olan yönetim altındaki varlıklarında %50’lik bir artış bildirdi. CoinShares yatırım stratejisti James Butterfill şunları söyledi:

“Bitcoin, güvenilir bir değer deposu olarak kendini kanıtlıyor. Bu, eşi görülmemiş bir para politikasının olduğu bu dönemde özellikle ilgi çekici. Bu nedenlerden dolayı yatırımcılar doğal olarak altınla karşılaştırıyorlar. “

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın