Bitcoin, Altın Fiyatındaki Düşüşü Takip Edecek Mi?

Bitcoin, altın grafik trendlerini gecikmeli olarak takip ediyor ve gecikmiş korelasyonu nedeniyle bazı sorunlarla karşılaşabilir. Bunun nedeni, fiyatın Simetrik Üçgen modelinden aşağıya doğru kırılan değerli metalin son hamlesi. Bitcoin’de şu an benzer bir teknik yapı içinde konsolide oluyor ve bir analist, altın gibi bir kırılma gerçekleşeceğini düşünüyor.

Analist, korelasyon teorisini kanıtlamak için 2 varlığın performansını karşılaştırarak, “Mart 2020’deki COVID Çöküşünden bu yana, altının Bitcoin’e liderlik ettiği aşikar.” ifadelerini kullandı.

Yukarıdaki grafikte gösterildiği gibi Mart 2020’de Altın boğa koşusu Bitcoin’den önce başladı. Değerli metalin Nisan 2020’deki konsolidasyon hareketi de, Bitcoin’in Mayıs 2020’de başlayan yatay trendinin yolunu açtı. Altının rekoru bile Bitcoin’inkinden bir haftadan fazla önce ortaya çıktı.

Analist kripto para piyasasında potansiyel bir çöküş olabileceğiyle ilgili bol miktarda görüş ortaya attı. Nedeni basit: Altın, Simetrik Üçgen de düşüş trendini kırdıktan sonra aynı şeyi yaptı. Bitcoin’in onu takip edeceğini düşünüyor.

Simetrik Üçgenlerin İncelemesi

Simetrik Üçgen, en az iki alt tepe ve daha yüksek dipler oluşturan iki yakınsayan eğilim çizgisiyle doğrulanan bir devam modelidir. Bu, fiyatın büyük olasılıkla önceki eğilim yönünde bir kırılmaya uğrayacağı anlamına gelir, tabi bu her zaman böyle değildir. Simetrik Üçgen modeli, yön tespitinin zor olduğu formasyonlardan biridir.

Hem Bitcoin hem de altın, Mart ortasındaki en düşük değerlerinden katlanarak yükseldikten sonra Simetrik Üçgen oluşturdu. Bu, ideal olarak yükseliş eğilimi ile sonuçlanırdı. Ancak altın grafiklerde kırılma hareketi yukarı yönlü beklentileri geçersiz kıldı. Bu nedenle, metal ve kripto para birimi artık potansiyel bir geri çekilme için daha düşük seviyeleri hedefliyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.