Mart 16, 2023

Bitcoin, Altcoin’lerin Kaderini mi Belirleyecek? Veriler Geldi!


Bitcoin fiyatı, 23.931 dolarlık desteğin yakınlarında işlem görüyor. Öte yandan 24.500 dolara yakın ani direnç yer aldığı için kritik bir aralıkta da yer alıyor. Crypto Tony, BTC hakimiyetinin yavaş yavaş %48,90 civarındaki en yüksek seviyedeki ana hedefine yaklaştığını ve bunun da altcoin’lerde son bir satışı tetikleyebileceği düşüncesinde.

Bitcoin Hakimiyeti Yükseliyor

Crypto Tony’nin altcoin‘ler üzerindeki düşüş tahmini, Bitcoin hakimiyeti tırmanmaya devam ederken birçok yatırımcı ve trader tarafından da destek gördü. Yaklaşık %48,90’lık hedefe ulaşırsa, altcoinler üzerinde önemli bir aşağı yönlü baskı görülecektir. BTc genel kripto piyasasının daha büyük bir kısmını oluşturduğundan, altcoinler ivme kazanmakta zorlanabilir ve önemli fiyat düşüşleri görebilir.

Büyük Oynaklık da Yolda Görünüyor

Bitcoin’in iki ayın en düşük seviyelerinden dokuz ayın en yüksek seviyelerine doğru yaptığı son hareketler, yatırımcıların kısa vadede daha fazla türbülans beklemesine neden oluyor. BTC opsiyon piyasaları, kripto para biriminin 24.500 dolar civarında acil direnç ve 25.200 dolar civarında büyük dirençle karşılaşması nedeniyle yatırımcıların daha fazla dalgalanma beklediğini gösteriyor.

Bitcoin’in 25.000 dolar tavanının üzerine çıkamaması, 22.459 dolar seviyesinin altına düşmesine neden olabilir. Bu da satış baskısının artması anlamına gelecektir. Önde gelen kripto varlığın fiyatı şu anda 26.526 dolardan 23.913 dolara kadar olan son düşüşün %23,6 Fib geri çekilme seviyesine yakın ve 24.000 doların üzerinde bir aralıkta konsolidasyon gösteriyor.

22.459 dolar seviyesindeki 50 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) ek destek sağlıyor, ancak bu seviyenin altında bir kırılma BTC’nin sırasıyla 21.855 ve 21.502 dolar seviyelerindeki 200 ve 100 günlük EMA’ların altına düştüğünü görebilir. Bu da altcoinlerde önemli bir satış dalgasını tetikleyecektir.

Ancak yatırımcılar kripto para piyasasının temelinde yer alan bu oynaklıklara dikkat ederek yatırım tercihlerini yapmalıdır. Bitcoin son zamanda güçlü bir artış kaydetmiş olsa da bu durum az önce belirtilen nedenlere bağlı olarak altcoin piyasasında bir düşüşü tetikleyebilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Coinpedia

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?