Temmuz 6, 2019

Bitcoin Adresini Paylaşan Altın Boğasına Bitcoin Yağmuru


Altın boğası olarak bilinen Peter Schiff, Bitcoin’e karşı sert eleştirilerde bulunmasıyla tanınıyor. Dün yaptığı açıklamada elinde sadece 100 dolarlık Bitcoin olduğunu belirten ve Bitcoin cüzdan adresini paylaştı. Bu açıklamadan sonra Schiff’in cüzdanına yüksek miktarda Bitcoin gönderimleri gerçekleşti. Dün itibariyle 500 dolara varan Bitcoin varlığı, kripto para piyasasının yatırımcılarının devreye girmesiyle, 2100 dolara kadar yükseliş gösterdi.

Schiff bu yaşanan artış ile ilgili bazı yorumlar yaptı ve şunları dile getirdi:

“Gerçekten bu gönderilen paraları nasıl reddeceğimi bile bilmiyorum. Reddetmek istesemde bunu yapamıyorum para gelmeye devam ediyor. İnanın ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.”

Schiif açıklamalarına bu açıklama ile devam etti:

“Bana istediğiniz zaman Bitcoin gönderebilmeniz çok havalı bir işlem. Bunu her zaman için kabul etmişimdir. Bunları aldığım zaman istediğim farklı bir kişiye çok rahat bir şekilde gönderebilmekteyim. Bu da havalı bir durum.”

Fakat Peter Schiff, Bitcoin’i eleştirmeyide göz ardı etmedi ve esas sorunun gönderdiği şeyin hiçbir değerinin olmadığını vurguladı.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar İsmet KAÇMAZ hakkında :

27 yaşındayım ve İstanbul Ticaret Üniversitesi mezunuyum. Bitcoin'e 2017 yılında küçük bir yatırım ile başladım. Kripto paralar ve blockchain teknolojileri üzerine araştırma yapmaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?