Temmuz 5, 2024

Bitcoin Adeta Kan Gölüne Döndü: Peki Bu Düşüşün Nedeni Ne?


Piyasa değerine göre lider kripto para birimi Bitcoin, Bitstamp borsasında son beş ayın en düşük seviyesi olan 53.350 dolara düştü. Bu düşüş, artık feshedilmiş olan kripto para borsası Mt. Gox’un 2,71 milyar dolar değerinde Bitcoin’i yeni bir cüzdana aktarmasının ardından geldi. Borsa, geçtiğimiz ay 2014’teki hack saldırısının kurbanlarına geri ödeme yapmaya başlayacağını duyurmuştu.

Duyuru, alacaklılardan gelen yoğun satış baskısı nedeniyle BTC için büyük bir düşüş rüzgârı oldu. Bununla birlikte, bankacılık devi JPMorgan’ın kısa süre önce bu satış baskısının uzun süreli olmayacağını öngördüğünü belirtmek gerekir. Analistleri, Bitcoin fiyatının yaz sonunda toparlanmaya başlayabileceğini öngördü. Aslında, JPMorgan’a göre, bazı alacaklılar ya vergi nedenleriyle ya da gelecekteki fiyat artışına olan inançları nedeniyle madeni paralarını tutmaya devam edebilirler.

Mt. Gox dağıtımlarının yanı sıra, BTC boğaları Alman hükümetinin neden olduğu bir satış dalgasından da sert bir şekilde etkilendi. Bundestag’ın bağımsız bir üyesi olan Joana Cotar, geçtiğimiz günlerde hükümeti kripto para birimini satmayı bırakmaya çağırdı ve diğer önemli faydaların yanı sıra çeşitlendirme özelliklerini vurguladı.

“Bilgilendirici Olmayan Bir Ölçüt”

Kripto para analiz platformu Santiment tarafından sağlanan verilere göre, sosyal medyada “sat” kelimesinden bahsedilme sayısına bağlı olarak tarihi düzeyde korku, belirsizlik ve şüphe (FUD) görülüyor. Ancak Bitwise Invest CEO’su Hunter Horsley, son fiyat düşüşünden sonra en büyük kripto para birimi hakkında hiçbir şeyin değişmediğine inanıyor. Bir sosyal medya gönderisinde “Fiyat son zamanlarda bilgilendirici olmayan bir ölçüt oldu. Sakin olun ve devam edin,” şeklinde belirtti.

Kaynak : U.Today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?