Bitcoin 9.000 Doların Altında! Ünlü Analist Düşüşün Sebeplerini Açıkladı

Bitcoin düşüş gösteriyor birkaç haftadır düşüş eğiliminde ve bunun sebebi henüz tam olarak belirlenmedi. Bununla birlikte düşüşün corona virüs salgını ile ilgili olduğu düşünülüyor. Kripto para analistleri de düşüşün sebebini, kendi görüşleri doğrultusunda açıklamaya devam ediyor. Tanınmış bir analist olan Jacob Canfield ise piyasanın karşılaştığı bu durum için üç olası tetikleyiciye dikkat çekti.

Çoğu analiste göre ayı piyasası corona virüs salgınının patlak vermesinin ardından oluştu. Aynı kader borsa tarafından da paylaşıldı. Bitcoin’in kripto topluluğunda güvenli bir sığınak varlığı mı yoksa risk varlığı mı olduğu konusunda büyük bir tartışma yaşandı. Canfield için, bu olası nedenlerden sadece biri.

Olası başka bir düşüş sebebi olarak madencilerin istifleme yaptığına dikkat çekti. Madenciler, yaklaşan Bitcoin halving etkiliğinin fiyatı artıracağını düşünüyor ve bu beklentiyle Bitcoin’i biriktiyorlar. Bunun da fiyatı olumsuz etkilediği düşünülüyor.

Üçüncü senaryo ise PlusToken Ponzi şeması ile ilgili. Çin tarihinin en büyük ponzi planı olarak nitelendirilen PlusToken’a ait Bitcoin’lerin tekrar pazara girdiği düşünülüyor. Bu satışların, Bitcoin fiyatını aşağı çektiği söyleniyor.

Son olarak Bitcoin 9 bin doların altında. Canfield’ın nedenleriyle; corona virüs yakında bitmeyecek, bu da Bitcoin’in biraz daha düşebileceği anlamına geliyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.