Şubat 19, 2024

Bitcoin 50 Bin Doları Aştı Ancak Analiste Göre Bir Sorun Var: İşte Nedeni!


Ünlü kripto stratejisti, Bitcoin ‘in 50.000 dolar seviyesinin üzerinde işlem görmesine rağmen, zorlu bir noktada olduğunu vurguluyor.

Analist Justin Bennett, BTC’nin yükselen bir kanalın diyagonal direncine ulaştığını belirtti.

Yükselen bir kanal, bir varlığın yükseliş trendinden geçtiğini ve daha yüksek yüksekler ve daha yüksek düşükler yazdırdığını gösterdiğinden tipik olarak bir yükseliş modeli olarak kabul edilir.

Bitcoin’in bu formasyonun direnç seviyesine ulaşmasıyla birlikte Bennett, BTC’nin 46.000 dolara kadar bir düzeltme yapabileceğini düşünüyor.

Analist şu şekilde belirtti:

“BTC, 52.000 – 53.800 dolarlık bu alanın altında kaldıkça savunmasız kalabilir. Eğer yanılıyorsam, Bitcoin bu bölgeyi temizlemeli ve üstüne çıkmalı. Ancak o zamana kadar düşüş eğiliminde kalacağım. Duygusallığa yer yok.”

bitcoin fiyat grafiği

Bennett, Bitcoin’in aylık grafiğindeki yükselen kanalın diyagonal desteğini henüz ikna edici bir şekilde geri alamadığını ve bu durumun bir düzeltmenin yaklaştığını düşünüyor.

“Daha geniş perspektiften bakıldığında, hiçbir şey değişmedi. 49.000 dolar ile 52.000 dolar arasındaki bu yüksek zaman dilimi dalgalanmalarıyla ilgili mücadele devam ediyor.

Ancak bu faktörlerin her saat değiştiğini anlamak önemlidir. Bu nedenle bu konuda sürekli olarak güncel kalmak gerekiyor.”

bitcoin fiyat grafiği

Bu haber yazıldığı sırada BTC, 51.784 dolar seviyesinden işlem görüyor. Ek olarak Bennett’in modelinin çapraz desteğinin hemen altında seyrediyor.

Merkezi olmayan borsa Injective‘in (INJ) yerel varlığına dikkat çeken Bennett, altcoinin 20 dolar civarındaki diyagonal desteğine doğru ciddi bir düzeltme hareketi için olgunlaşmış göründüğünü ifade ediyor.

Analist, INJ’in 31 doların altına düşmesi halinde geri çekilmenin teyit edileceğini belirtiyor.

Bennett, şu şekilde devam ediyor: “Tüm hafta boyunca INJ’de düzinelerce düşüş yorumundan yalnızca birini gördüm. Burada yükseliş için hiçbir neden göremiyorum. 31 doların altında teyit edilirse, geri çekilme potansiyeli artar. Ancak 37 doların üzerindeki hareketler, düşüş senaryosunu geçersiz kılabilir.”

Bu haber yazıldığı sırada INJ, trader’ın geçersiz kılma fiyat seviyesinin biraz altında, 36,97 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?