Ocak 7, 2021

Bitcoin 50 Bin Dolar Mı Olacak Yoksa Düşüşe Mi Geçecek?


Son güncellenme : 07.01.2021 - 18:39

Bitcoin 3 sene önce yaptığı 19 bin dolarlık zirvenin ardından uzun bir süre uykuya geçmişti. Fakat 2020 yılı ve günümüz, Bitcoin için oldukça sıra dışı bir uyanışa tanıklık etti ve ediyor. Bu uyanışın getirdiği yükselişin sonucunda BTC düşmanlarını şaşkına döndürdüğü gibi HODL yapanların ise keyiflenmesine sebep oldu.

Öyle ki 3.200 dolar seviyelerine düşmesine rağmen şuan 40.00 dolara yaklaşmış durumda. Bir çok yatırımcıyı 2020 senesinde kendine iyice çekmeyi başaran BTC için şuan yeni bir beklenti artışı oldu: Acaba BTC 50 bin dolar olabilir mi?

Bitcoin’in finansın geleceği olma yolunda ilerlediğini görüyoruz. Dünyanın en büyük ödeme şirketleri dahi BTC ticaretine izin vermeye başladı. Geçtiğimiz haftalarda yaptığımız haberde de belirttiğimiz gibi PayPal ve Square şirketleri BTC alım satımda kullanıcılarına yenilikler getirdi. Bunun gibi yazılım şirketlerinden varlık yöneticilerine kadar bir çok kesimden BTC için geleceği yönlendiren teknoloji olacağına dair söylemler her geçen gün geliyor.

En üst seviyelerden bir isim olan Grayscale CEO’su Micheal Sonnenshein Bitcoin’in amansız yükselişi konusunda açıklamalarında şunlara yer vermişti:

“Bitcoin’in son dönemdeki yükselişini görmek şaşırtıcı değil. Bitcoin ve dijital para varlık sınıfının genel olarak daha ciddi bir şekilde ele alınması cesaret verici, çünkü bildiğimiz şekliyle küresel finansmanı yeniden şekillendirme potansiyeline sahip”

Söylediklerinde doğruluk payı oldukça yüksek. Çünkü köklü varlık son bir haftada neredeyse %25 artış yakaladı. Ancak bu fikrin ötesinde durum için karamsar olanlar da var.

“Bitoin İçin Düşüş Kaçınılmaz”

Panxora Group Konsorsiyumu CEO’su Gavin Smith Bitcoin’in uzun vadede büyümesinin beklenebileceği fakat sürekli düz bir eğimde ilerlemeyeceğinin yatırımcılar tarafından bilinmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca Smith varlık için ara ara %25 ‘e varan düşüşlerin de gerçekleşebileceğini düşünüyor.

Aynı düşüncede olan bir başka isim de varlık yönetim şirketi Celsius kurucusu Alex Mashinsky fiyatın %25 kadar düşebileceği konusunda uyarıda bulundu. Ayrıca Mashinsky Bitcoin için bu yılın ilk çeyreğinde 20 bin doların altına düşeceği tahmini yaparak şunları ekledi:

“ Bunun sonucunda ipler artık zayıfların ve kısa vadeli spekülatörlerden Bitcoin için uzun vadeli yatırım yapanların ve kurumsal yatırımcıların eline geçecek”

“Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.”

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Kadir ALTUNSOY hakkında :

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Çevre mühendisliği öğrencisiyim,23 yaşındayım. Kripto paralarla 2017 yılından beri ilgiyle takip ediyorum ve geleceğe yön verecek teknoloji olduğunu düşünüyorum. Bu hevesle beraber öğrendiğim bilgileri ve analizleri Koinfinans aracılığıyla sizlerle paylaşıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?