Şubat 13, 2024

Bitcoin, 50.000 Doları Aştı: 100.000 Dolarlık Efsanevi Yükseliş Yolda Mı?


Bitcoin, 50.000 dolarlık kilometre taşını aşarak kripto arenasında heyecan yarattı. BTC son yedi günde %15’in üzerinde bir artışla en yüksek haftalık kazançlarından birini kaydetti. Bu bağlamda, 2021 boğa koşusundaki yükselişe benzeyen bir sıçrama yaşadı. Bu yükselişin ardında, BTC fiyatının net yükseliş sinyalleri vermesi ve 2024’ün sonuna kadar daha yüksek seviyelere ulaşma eğilimi görülüyor.

Ancak, ayılar henüz pes etmiş gibi görünmüyor. Bitcoin fiyatı kısa süre içinde bir geri çekilme yaşamayacak mı? Bitcoin erken saatlerde 50.368 dolarlık yeni zirveler görd. Bu piyasa duygularının yarılanmadan önce son derece yüksek olduğunu gösteriyor. Ayrıca, ETF lansmanı ve faiz indirimleri gibi faktörler de ralliyi destekliyor. Şu anki ticaret düzeni, boğaların önümüzdeki aylarda mevcut tüm zamanların en yüksek seviyelerini aşmayı hedeflediğini gösteriyor. Bu da kriptonun yüksek seviyelerde seyrini sürdürebileceğini düşündürüyor.

bitcoiin fiyat grafiği

BTC‘nin uzun vadeli görünümü, genişleyen megafon formasyonunun üst direncini aşma çabalarıyla son derece yükseliş eğiliminde olduğunu gösteriyor. Hacim, boğalar lehine dönen satın alma baskısıyla birlikte artıyor. Bu nedenle, BTC’nin bu seviyeleri aşması ve 51.900 dolarlık ara direnci geçmesi bekleniyor. Ancak, yeni bir dönüm noktası sağlandıktan sonra, boğaların tükenme belirtileri göstermesi muhtemel. Bu da fiyatın bir süre konsolidasyon geçirmesine yol açabilir.

RSI aşırı alım seviyelerine ulaştı, bu da düşüş iddialarını doğruluyor. Ancak, MACD’nin yükseliş eğiliminde olması, boğaların önemli bir hakimiyete sahip olduğunu gösteriyor ve fiyatı önemli bir destek seviyesinin üzerinde tutabilir. BTC uzun vadede yükseliş eğiliminde kalıyor ve ilk çeyreğin sonuna kadar 60.000 dolar seviyelerine ulaşabilir. Düşüş eğilimi devam etse bile, BTC fiyatı toparlanabilir ve 2024’ün sonundan önce 100.000 dolara ulaşabilir.

Kaynak : Coinpedia

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?