Bitcoin 47.000 Dolar’ın Altına Düştü! BTC İçin Ayı Piyasası Geldi Mi?

0
253

Birçok kripto analistinin haftalardır beklediği piyasa düzeltmesi nihayet gelmiş gibi görünüyor.

Kripto para piyasalarında gözle görülür bir kırmızı hakimiyeti var: Bitcoin (BTC), yazının kaleme alındığı sırada 15.2 düşerek 46.779,18 dolar civarında yer alıyor. Bir saatten daha kısa bir süre önce, BTC 46.931,4 dolar’a kadar düştü. Ethereum (ETH), yazının kaleme alındığı sırada yüzde 19.57 düşerek 1.464,38 dolar’a geriledi. Geçen hafta yüksek kazançlar elde eden Binance Coin (BNB) bile yüzde 20.8 düşüşle 208 dolar’a geriledi.

Altcoin ve DeFi piyasaları da düşüşten etkilendi: XRP, Litecoin (LTC), Chainlink (LINK), Stellar Lumens (XLM), Dogecoin (DOGE), Uniswap (UNI) de yüzde 20’den fazla düşüş gördü. Yine de düşüşler kayda değer olsa da, bazı analistler düşüşün kısa ömürlü olacağına inanıyor. Popüler trader ve analist @Rekt_Capital, Twitter’da “bir gün BTC Ayı Piyasası gelecek. Ama bugün o gün değil.” ifadelerini kullandı.

Kripto para borsası Bitfinex‘in teknik sorumlusu Paolo Ardoino, fiyat düşüşlerinin mutlaka kripto para birimi piyasasındaki temel sorunların işaretleri olmadığını açıkladı:

“Bugünün düşüşü, BTC’de bir düzeltme gibi görünüyor.”  

Peki Bitcoin ne kadar düşecek? Tabii ki geleceği tahmin etmek imkansız. Ancak ticaret şirketi ExoAlpha’dan yetkili David Lifchitz, CoinDesk’e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“50.000 dolar, hafif bir geri çekilme için ilk durak gibi görünüyor, ancak ikinci bir aşama 40.000 dolar’a kadar düşerebilirken, 30.000 dolar’lık bölge, kısa vadede işler çirkin bir hal alırsa nihai dip gibi görünüyor.”

Bitcoin piyasa analisti Willy Woo ise Pazar günü yaptığı açıklamada “Bu 1T dolar konsolidasyon seviyesi. Sadece manzaranın tadını çıkaralım ve çıldırmayalım, bu an geçici olacak.” ifadelerini kullandı.

Düşüşün ne kadar derin olacağı belirsiz olsa da, birçok analist düşüşün beklenmedik olmadığı konusunda hemfikir.

Yerli trader’lardan Misstrader (@misstraderr) ise takipçilerini endişelenmemeleri konusunda uyardı. Popüler trader konuyla ilgili şunları söyledi:

“Şu an boğadayız arkadaşlar. Ayı piyasası değil koinler yükselmemiş. Btc düzeltme veriyor düşüş değil. Ayı piyasasında olsak korkun derdim. Bu yüzden 1 hafta en fazla bekletir ve yukarı düzeltmeler vererek zarar kurtulur. Sakin ve mantıklı hareket ederek davranalım.” 

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın