Bitcoin 40 Kata Kadar Kazandırabilir! Peki Ama Nasıl?

0
Bitcoin 40 Kata Kadar Kazandırabilir! Peki Ama Nasıl?

Bitcoin‘in Mayıs 2021’de yaşadığı çöküşü başarılı bir şekilde tahmin etmesiyle tanınan Dave the Wave, Twitter hesabında yeni bir tahminde bulundu. Analistin tahminlerine göre BTC fiyatı uzun vadede 40 kata kadar kazandırabilir. İşte analistin bu iddiasının arkasındaki yaklaşım.

Dawe the Wave Bitcoin tahmini

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin piyasının ilerleyen dönede altının piyasa değeriyle eşitlenmesi halinde yaklaşık 40 kat kazanç sağlayabileceğini belirten Dave the Wave, bu yaklaşımı ilk kez kullanan analist olmasa da gündeme gelmeyi başardı.

CoinMarketCap tarafından sunulan verilere bakıldığında Bitcoin’in mevcut değerinin ~350 milyar dolar seviyesinde olduğu görülebiliyor. Farklı kaynaklardan alınan altın verileri ise ~11 trilyon dolarlık bir piyasa değerine işaret ediyor. Dave the Wave’E göre Bitcoin’in piyasa değeri için hedeflediği ‘altın piyasası’, yaklaşık olarak 20 yılda tamamlanabilecek bir seviyede yer alıyor.

Dave the Wave ayrıca Bitcoin’in MACD göstergesinin yakında piyasanın dibe vurup vurmadığını gösterebileceğinin de altını çizerek güncel görünüme ilişkin tahminini de paylaştı.

“Haftalık MACD geçti/basıldı. Son yerel düşüş trendi artık önceki yükselişe eşit. Güçlendirme/daralma histogramıyla aylık kapanış, bir dip teyit etmiyorsa önemli ölçüde önermeye doğru bir yol kat edecektir.”

Bitcoin MACD göstergesi

MACD, bir varlığın iki üstel hareketli ortalaması arasındaki ilişkiyi gösteren ve trader’lar tarafından geri dönüşleri saptamak için kullanılan trend tabanlı bir momentum göstergesi olarak da biliniyor.

Analist ayrıca bir teknik ölçümün mevcut ayı piyasasının öncekinden daha fazla düzeltildiğini ortaya koyduğunun da altını çizdi.

“Ayı piyasalarının nominal düşüşlerini, önceki %84’lük düşüşün gerisinde kaldığı görülen mevcut %74’lük düşüşle karşılaştıran birkaç grafik görüyoruz. Logaritmik ölçekte gerçek değerleri ölçen gerçek terimlerle, bu düzeltme aslında daha da düzeltildi – %38’in üzerinde.”

BTC teknik analiz

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın