Bitcoin 40 Kata Kadar Kazandırabilir! Peki Ama Nasıl?


Son güncellenme : 11.10.2022 - 12:08

Bitcoin‘in Mayıs 2021’de yaşadığı çöküşü başarılı bir şekilde tahmin etmesiyle tanınan Dave the Wave, Twitter hesabında yeni bir tahminde bulundu. Analistin tahminlerine göre BTC fiyatı uzun vadede 40 kata kadar kazandırabilir. İşte analistin bu iddiasının arkasındaki yaklaşım.

Dawe the Wave Bitcoin tahmini

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin piyasının ilerleyen dönede altının piyasa değeriyle eşitlenmesi halinde yaklaşık 40 kat kazanç sağlayabileceğini belirten Dave the Wave, bu yaklaşımı ilk kez kullanan analist olmasa da gündeme gelmeyi başardı.

CoinMarketCap tarafından sunulan verilere bakıldığında Bitcoin’in mevcut değerinin ~350 milyar dolar seviyesinde olduğu görülebiliyor. Farklı kaynaklardan alınan altın verileri ise ~11 trilyon dolarlık bir piyasa değerine işaret ediyor. Dave the Wave’E göre Bitcoin’in piyasa değeri için hedeflediği ‘altın piyasası’, yaklaşık olarak 20 yılda tamamlanabilecek bir seviyede yer alıyor.

Dave the Wave ayrıca Bitcoin’in MACD göstergesinin yakında piyasanın dibe vurup vurmadığını gösterebileceğinin de altını çizerek güncel görünüme ilişkin tahminini de paylaştı.

“Haftalık MACD geçti/basıldı. Son yerel düşüş trendi artık önceki yükselişe eşit. Güçlendirme/daralma histogramıyla aylık kapanış, bir dip teyit etmiyorsa önemli ölçüde önermeye doğru bir yol kat edecektir.”

Bitcoin MACD göstergesi

MACD, bir varlığın iki üstel hareketli ortalaması arasındaki ilişkiyi gösteren ve trader’lar tarafından geri dönüşleri saptamak için kullanılan trend tabanlı bir momentum göstergesi olarak da biliniyor.

Analist ayrıca bir teknik ölçümün mevcut ayı piyasasının öncekinden daha fazla düzeltildiğini ortaya koyduğunun da altını çizdi.

“Ayı piyasalarının nominal düşüşlerini, önceki %84’lük düşüşün gerisinde kaldığı görülen mevcut %74’lük düşüşle karşılaştıran birkaç grafik görüyoruz. Logaritmik ölçekte gerçek değerleri ölçen gerçek terimlerle, bu düzeltme aslında daha da düzeltildi – %38’in üzerinde.”

BTC teknik analiz

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?