Ocak 7, 2021

Bitcoin 40 Bin Doları Aştı Hızlıca Düşüşe Geçti!


Son güncellenme : 07.01.2021 - 18:55

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son 24 saat içerisinde yaklaşık olarak %15’e yakın yükseliş yaşadı. Bitcoin, toplam piyasa değerini ise 800 milyar dolar seviyesine kadar çıkartmayı başardı. Lider kripto para borsası Binance’de BTC fiyatı 40.000 dolar seviyesini geçti.

Bitcoin 40.000 dolar sınırını aşmayı anlık olarak başardı. Bu yeni rekor ile birlikte birçok insanın anlık takibini kendisine çekti.

BTC’nin 2017 yılından bu yana ilk kez 20 bin doları geçtiği andan bu yana hızlı bir ivmelenme yaşadığına şahitlik ediyoruz. Yeni gelişme ile beraber BTC 40 bin dolar bandını aşmayı başardı fakat anlık yükselişin sonunda geri çekilme yaşadı.

Ünlü borsa Binance üzerinde neredeyse 40.400 dolara yükselen BTC şuan hızlı bir düşüş yaşıyor.

Bu yükseliş bir çok kurumsal şirketin de ciddi kazançlar elde etmesine yaradı. Geçtiğimiz aylarda 11.00 dolardan 50 milyon dolarlık Bitcoin alan ödeme şirketi Square 4 katına kadar kazanç sağladı ve bunu yaklaşık 3 ay içerisinde başardı.

Şuan için Bitcoin 38 bin dolar seviyelerine kadar geri çekilme yaşadı ve piyasada hızlı dakikalar yaşanıyor.

“Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Kadir ALTUNSOY hakkında :

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Çevre mühendisliği öğrencisiyim,23 yaşındayım. Kripto paralarla 2017 yılından beri ilgiyle takip ediyorum ve geleceğe yön verecek teknoloji olduğunu düşünüyorum. Bu hevesle beraber öğrendiğim bilgileri ve analizleri Koinfinans aracılığıyla sizlerle paylaşıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?