Bitcoin 40.000 Dolar’ı Hedeflerken, Piyasası Hakimiyeti Yüzde 45’i Aştı

0

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in fiyatı tek bir gün içinde yaklaşık %12 değer kazandığı için son 24 saat içinde trader’ların yükseliş beklentisini harekete geçirdi. Dünyanın en değerli dijital varlığı şu anda kripto para birimlerinin genel piyasa değerinin %45’inden fazlasını oluşturduğundan, son fiyat rallisi Bitcoin’in piyasa hakimiyetinde keskin bir artışa neden oldu.

Coinmarketcap tarafından yayınlanan en son verilere göre, BTC’nin piyasa hakimiyeti Pazartesi günü %45’in üzerine çıkarak Mayıs 2021’den bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Bitcoin’in piyasa hakimiyeti, altcoin’lerdeki önemli bir rallinin ardından 17 Mayıs’ta %39’a kadar düşmüştü.

Bitcoin’in piyasa hakimiyetindeki son artış, BTC’nin fiyat kazanımları açısından diğer kripto para birimi varlıklarından daha iyi performans gösterdiği anlamına geliyor. BTC’nin şu anda yaklaşık 740 milyar dolar’lık bir piyasa değeri var. Kripto para birimi 40.000 dolar’lık kilit fiyat seviyesini hedefliyor.

Kripto izleme platformu Santiment, yaptığı durum değerlendirmesinde borsalarda azalan coin arzına dikkat çekti ve şunları söyledi:

“Bitcoin ve Ethereum, 3 hafta önce kripto piyasası genelindeki ilk düşüşten bu yana borsalarda ilgili arz oranlarının düştüğünü görüyor. Trader’lar, bunun daha fazla büyük satış olasılığının daha düşük olduğunu gösterdiği konusunda teşvik edilebilir.” 

Musk Etkisi

Son Bitcoin rallisinin arkasındaki en büyük sebeplerden biri Elon Musk’ın Tesla’nın BTC varlıkları hakkında yaptığı duyuru. Elektrikli otomobil üreticisinin CEO’su, şirketinin Bitcoin varlıklarının yalnızca %10’unu sattığını ve Tesla’dan kapsamlı BTC satışına ilişkin söylentilerin doğru olmadığını söyledi. Ayrıca Bitcoin’in yeniden ödeme aracı olarak kullanılabileceğinin sinyalini verdi.

İlgili Haber  Elon Musk Açıkladı: Tesla Yeniden Bitcoin Ödemelerini Kabul Etmeye Ne Zaman Başlayacak?

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın