Bitcoin 38.500 Dolar’a Geriledi – İşte Nedeni

0

Binance borsası, Avrupa’daki kullanıcılar için kripto vadeli işlemleri ve kripto türevleri sunmayı bırakacağını açıkladıktan sonra, önde gelen kripto para birimi yüzde üçün üzerinde değer kaybetti ve 38.500 dolar alanına geriledi.

Edinilen bilgilere göre kullanıcıların Binance ile vadeli işlemler ve türevler için yeni alım satım hesapları açamayacakları ilk ülkeler Almanya, İtalya ve Hollanda olacak. Avrupa’nın “çok önemli bir pazar” olduğunu vurgulayan Binance, bölgedeki diğer ülkelere de aşamalı şekilde kısıtlama getirileceğini bildirdi:

“Ürün yelpazemizi sürekli geliştiriyoruz ve bu konuda kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamak adına da ortaklarımızla birlikte çalışıyoruz. […] Avrupa bölgesi Binance için çok önemli bir piyasadır ve biz sektör için pozitif olacağını düşündüğümüz regülasyonlara uyma çerçevesinde ileriye dönük bir adım atıyoruz. […] Şu andan itibaren geçerli olmak üzere, Hollanda, Almanya ve İtalya’daki kullanıcılar Binance’de yeni vadeli hesap açamayacaklar. Şu anda aktif olan kullanıcılar ise daha sonra belirlenecek bir tarihten 90 günlük sontasına kadar türev pozisyonlarını kapamak zorundadırlar.”

Bunun yanında borsa, 134 milyon dolarlık kara para aklama davasındaki olası rolü nedeniyle Hindistan kara para aklamayla mücadele kurumu tarafından incelemeye alındı. Binance’in Hindistan’da Çin bahis uygulamalarının ülkenin önde gelen WazirX borsasında (Binance’e ait) yaptığı kara para aklama faaliyetlerindeki etkisiyle ilgili olarak inceleme altında olduğu iddia ediliyor.

Bitcoin’in, kripto endüstrisi için son olumsuz bu haberler sebebiyle yüzde 3’ün üzerinde düşüş yaşadığı söylenebilir. Yazının kaleme alındığı sırada, Bitcoin Kraken borsasında 38.752 dolar’dan işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın