Bitcoin 30.000 Doların Üzerinde Kalmayı Başardı – Satın Almak İçin İyi Bir Zaman Mı?

0

20 Temmuz Salı günü 30.000 doların altına düştükten sonra, Bitcoin (BTC) bir kez daha kritik desteğini bir kez daha geri aldı. Yazım sırasında, BTC fiyatı yaklaşık yüzde 4 artarak 30.835 dolardan işlem görüyor ve 579 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Dünyanın en büyük kripto para birimi son haftalarda oldukça değişken bir performans sergiliyor, bu nedenle analistler şu anda herhangi bir yeni girişte bulunmamanın akıllıca olacağını düşünüyor. Bazı trader’lar, Bitcoin’in olumsuz yönde sürekli olarak kilit destek seviyelerini ihlal ettiği için gelecekte daha fazla acı çekeceğine inanıyor. CNBC’nin Trading Nation programında konuşan New Street Advisors’ın kurucusu Delano Saporu bu konu hakkında şunları söyledi:

“Bence muhtemelen önünüzde daha fazla zarar olasılığınız var, belki de Bitcoin geçen yılın 20 Aralık’ına döneceğinden dolayı 22.000 dolar ila 17.000 dolar aralığına kadar bir düşüş. Ancak oradan sonra, momentumun yukarı yönlü olacağını düşünüyorum.”

Soparu kısa vadede düşüş eğiliminde olsa da uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları için parlak bir gelecek öngörüyor:

“Fiyatın gerçekten en yüksek olduğu zaman spekülasyon yapan ve o sırada piyasaya atlayan birçok insan gerçekten hızlı bir kâr arıyordu ve yanılıyorlardı”

Bitcoin Satış Paniği Kısa Ömürlü Olabilir

Fairlead Strategies’in kurucusu Katie Stockton, yine CNBC’nin Trading Nation’ı ile yaptığı  röportajda biraz farklı bir bakış açısı paylaştı. Stockton, dünkü 30.000 doların altındaki düşüşün konsolidasyon aşamasının dibi olduğuna inanıyor. Bitcoin’in artık fiyatlardaki ani bir düşüş için olgunlaşmış olduğunu da ekliyor.

Bu ani düşüş, önemli destek seviyeleri altında sahte bir kırılmanın simgesidir. Bununla birlikte Stockton’a göre piyasa “bu zayıf bitcoin sahiplerini sarstığında” fiyat hızla geri sıçrar.

Stockton’a göre, Bitcoin bu hafta toparlanırsa, bu panik satışlarının geçici olduğu anlamına gelecek. Ayrıca, uzun vadeli eğilimin bozulmadan kaldığı 27.000 dolarlık ikincil bir destek seviyesine de işaret etti. Yukarı yönde, 50 günlük hareketli ortalamanın, yani 34.500 doların üzerinde güçlü bir kırılma, konsolidasyon aşamasının sona erdiğini gösterebilir.

Bitcoin düşüş trendine devam ederken, kurumsal oyuncular her düşüşte alım yapmaya devam ediyor. Pazartesi günü, Cathie Wood’un Ark Invest’i, Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) 300 bin hissesini satın aldı. Bunun yanı sıra Rothschild da GBTC’deki hisselerini son çeyrekte 100.000 artırdı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın