Ağustos 26, 2023

Bitcoin 30.000 Dolar Engelini Aşabilecek Mi? Analist Değerlendirdi!


Son dönemde Analist Mags, Bitcoin’in mevcut piyasa senaryosuna ışık tutmak amacıyla 2019 yılındaki davranışını karşılaştırmalar yaparak dikkat çekici bir analiz sundu. Mags’in yaptığı analize göre, Bitcoin’in 2023 yılı performansı, 2019 yılındaki fiyat hareketleriyle benzerlikler göstermektedir. Bu benzerlikler, kripto para biriminin fiyatının uzun bir süre boyunca 30.000 dolarlık sınırı aşamayabileceğini göstermektedir. Bu durum, 2024’ün başlarına kadar potansiyel bir toparlanma sinyali olarak yorumlanmaktadır. İşte detaylar.

Bitcoin İçin Geçmişin Yankıları

Geçmişte yaşanan Bitcoin fiyat hareketleri incelendiğinde, kripto paranın belirli dönemlerde düşüş eğilimleri sergilediği ve ardından güçlü toparlanmalar gerçekleştirdiği görülmektedir. 2019 yılında da Bitcoin, benzer bir senaryo izlemişti. Üç yıl önce, Boğa Piyasası Destek Bandının altına düştükten sonra Bitcoin fiyatı, yeniden canlanmadan önce neredeyse bir yıl boyunca hareketsiz kalmıştı. Şu anda Bitcoin Boğa Piyasası Desteğinden uzaklaşırken Mags, lider kripto paranın bu yılın geri kalanında 22.000 ila 30.000 dolar arasında seyredebileceğini öngörüyor.

Basın zamanında kripto devi 26.007 dolar seviyesinde bulunuyor. 23 Ağustos’ta 26.833 dolarlık direncin üstesinden gelmek için başarısız bir girişimde bulundu. Sonuç olarak, Bitcoin’in değeri 24.800 ila 26.833 dolar arasında dalgalanarak sıkışıp kaldı.

Boğalar Ayılara Karşı: Kim Kazanacak?

Bir aralığın desteğine yakın konsolidasyon, geleneksel olarak düşüş eğilimine işaret eder. Çünkü fiyat desteğe yaklaşmış olmasına rağmen, iyimser trader’lar güçlü bir satın alma ivmesi göstermiyor. Bu duygu, azalan 20 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) ve aşırı satım piyasasını yansıtan Göreceli Güç Endeksi (RSI) ile daha da güçleniyor.

Bitcoin’in fiyatı 24.800 dolar seviyesinin altına düşerse, satış baskısı artabilir. Bu çağlayan, Bitcoin’i 20.000 dolarlık önemli bir destek noktasına doğru itebilir. İşin iyi tarafı, 20 günlük EMA’nın ötesindeki herhangi bir hareket, yeniden canlanmaya işaret edebilir ve para birimini potansiyel olarak 29.055 dolar seviyesindeki 50 günlük Basit Hareketli Ortalamaya (SMA) doğru yönlendirebilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : coin pedia

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?