Bitcoin, 2020’de Geleneksel Varlıklardan Daha İyi Performans Gösterdi!

0
243

Kripto para birimleri veri derleyicisi Skew araştırma ekibinden analistler, 2020 ikinci çeyreğinin Bitcoin (BTC) boğaları için çok karlı olduğunu belirtti.

Görüldüğü gibi, bitcoin üçüncü çeyrekte son altı yılın dördünde zarar kaydetmiştir. Çoğu durumda, üçüncü çeyrek negatif performansından önce Nisan-Haziran döneminde yıldız kazanımları gelir. Deneyimli analistler bunun çoğunlukla bir tesadüf olabileceğini varsayarlar.

Bunun yanında yazının kaleme alındığı sırada, bitcoin 9.170 dolar civarında işlem görüyor ve bu yıllık bazda (YTD) %27.8’lik bir kazanca karşılık geliyor. Öte yandan, büyük para birimlerine karşı dolar değerini izleyen altın ve ABD Doları Endeksi, 2020 için sırasıyla %16 ve %5,4 kazanç bildiriyor. S&P 500 endeksi ve petrol fiyatları, Skew veri kaynağına göre sırasıyla yıllık bazda %-5,5 ve %-34,22 oranında düşüş yaşamış.

Bitcoin’in YTD performansı etkileyici görünse de, aylık olarak kripto para birimi, grafikte yer alan diğer varlıkların çoğuna göre geride kalıyor. Basın zamanında, bitcoin, 1 Haziran’da gözlenen 9.444 dolarlık açılış fiyatından %3’ün üzerinde düşerek; Nisan ve Mayıs aylarına göre sırasıyla %34 ve %9.5 yükseldi.

Bitcoin, 11 Mayıs’ta üçüncü Halving etkinliğini gerçekleştirdi. Etkinliğin fiyat artışlarını hızlandırması bekleniyordu, ancak güçlü satın alma baskısı, Mayıs ortasından bu yana 9.000 ila 10.000 dolar arasındaki dar aralıkla sınırlı kaldı.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın