Mart 21, 2024

Bitcoin 200.000 Dolara Hazır mı? İşte Son Gelişmeler Işığında Teknik Bir Yaklaşım!


Kripto para piyasası 2024 yılına Bitcoin ETF’lerinin de etkisiyle güçlü bir başlangıç yapmayı başardı. Fiyat Mart ayına doğru birikim aşamasını en üst seviyeye çıkararak yeni bir rekor kırmayı da başardı. Fiyat bir süre önce düzeltme kaydederek yeni bir fiyat arayışına girdi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin, 31.000 dolar seviyelerinde yaşadığı düşüşü aşarak 40.000 ve 50.000 dolar aralığına sıçradı. Fiyat kısa bir sürede 60.000 dolara ulaştı. Bunun ardından çoğu kişi yeni bir tarihi zirve bekliyordu. BTC, Mart 2024’te bu beklentileri karşılayarak 70.083 dolara yükselerek fiyat keşfi aşamasını resmen başlattı.

BTC, toparlanma sürecinde yıllık bazda yaklaşık %206,68 oranında değer kazandı. Varlık şu anda en yüksek seviyesinde işlem görüyor ve 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesini aşarak 8 Mart 2024 tarihinde 70.083 dolara ulaştı.

Bunun ardından, 14 Mart 2024 tarihinde BTC bir kez daha önceki zirvesini aşarak 73.750 dolara ulaştı. Bu yükseliş, piyasa değerini 1,44 trilyon dolara yükselterek genel kripto piyasa değerini 2,77 trilyon dolara ulaştırdı, bu da muhteşem bir performansı yansıtıyor.

Şimdi, en büyük beklenen olay olan Bitcoin Yarılanma etkinliği yaklaşıyor ve kripto topluluğu, Bitcoin ve diğer altcoin’ler için büyük bir fiyat patlaması bekliyor. Özellikle, yarılanma etkinliği Nisan 2024’te gerçekleşecek. Tamamlandığında madenciler, 6,25 BTC yerine 3,125 BTC kazanacaklar.

Basında yer alan bir habere göre, BTC’nin bu yıl daha sonra 88.000 dolara yeni bir rekor kırması bekleniyor ve hatta yarılanmadan hemen sonra 100.000 dolara ulaşabilir. Bazı analistlere göre BTC’nin 2025’te 125.000 dolara ve 2030’da 360.000 dolara ulaşması bekleniyor. En önemlisi, yatırımcılar ve Bitcoin inananları gibi Michael Saylor gibi kişiler, Bitcoin’in bir gün 1 milyon dolara kadar çıkacağını bekliyorlar.

Her zamanki gibi, kripto topluluğu, herhangi bir kripto yatırımı yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmaları konusunda teşvik edilmelidir. Bu dalgalı bir sektördür ve hızlı fiyat artışları ve düşüşleri bu alana yabancı değildir. Ancak, Bitcoin (BTC), tüm kripto paralar arasında en az riskli varlık olarak durmaktadır.

Kaynak : CryptoNewsLand

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?