Bitcoin 20.000 Dolar Seviyesine Ulaşabilir Mi?

Bir kripto analisti tarafından yapılan piyasa döngüsü analizi, Bitcoin’in önümüzdeki aylarda, muhtemelen 2020’nin sonunda 20.000 dolara ulaşacağını gösteriyor.

Grafikler, tarihsel piyasa döngüleri BTC’nin, önceki tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru parabolik yükselişine başlayacağı, devam eden bir boğa piyasasında olduğunu gösteriyor. Aşağıdaki grafikte bunu daha iyi görebilirsiniz.

Bu Şekilde Düşünen Tek Kişi Değil

Bu piyasa döngüsü tahmini, Bitcoin’in 2020’nin sonunda 20.000 dolara ulaşabileceğini gösteren tek analiz değil. Bu güçlü duygu, bir dizi piyasa katılımcısı tarafından da daha önce dile getirildi.

Deneyimli kripto stratejisti ve usta trader Tone Vays’de geçtiğimiz günlerde, BTC‘nin ilk olarak 14.000 dolara yükseleceğini söyledi. Usta analist sonrasında, önde gelen kripto paranın yıl sonuna doğru 10.700 dolara geri dönmesini ve ardından 2021’in ilk yarısında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolara yükselmesini bekliyor.

BitMEX CEO’su Arthur Hayes de bu fiyat hedefinden bahsetti. Nisan ayındaki bir blog gönderisinde, Federal Rezerv para basımının ve diğer makro eğilimlerin, Bitcoin’i bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkaracağını söyledi.

Peki Bitcoin çeşitli etkiler ile 20.000 dolara ulaşabilir mi? Evet, Bitcoin bu seviyeleri test edebilir. Çünkü daha önce bu kadar benimsenme ve popülerliği olmadığı halde bu seviyelere ulaştı. Şu anda bitcoin dünya çapında oldukça popüler ve bu durum yeni yatırımcıları da beraberinde getiriyor. 20.000 dolara ulaşmasının yanısıra, bu seviyeden sonra neler yapacağı asıl merak konusu. Fakat ilk büyük seviye olarak 20.000 doları bekleyebiliriz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.