Kasım 21, 2020

Bitcoin 19 Bin Dolar’a Ulaştı, XRP Etkileyici Kazancıyla Dikkat Çekti!


Ripple 2020’nin en yüksek seviyesine ulaşırken, Bitcoin ATH’sinden %5’ten daha az uzaklıkta. Bu veriler ışığında toplam piyasa değeri 530 milyar dolara yükseldi. Kripto piyasasına dair detaylı incelemeler haberimizde.

Bitcoin Fiyatında Son Durum

Yaklaşık beş gün önce Bitcoin, 16.000 dolar’lık fiyat etiketini kararlı bir şekilde aşmakta zorlanıyordu. Bununla birlikte, önde gelen kripto para birimi o zamandan bu yana hızla yükseldi ve bu yükseliş onu birkaç gün önce 18.500 dolara çıkardı. Bu, BTC’nin Ocak 2018’den beri ulaştığı en yüksek fiyat oldu. Varlık 18.000 dolar’ın üzerine çıkmadan önce 17.400 dolar’ı yeniden test ettiği için, Bitcoin’in volatilitesi yeniden kendini gösterdi.

Durum dün hızlandı. Boğalar yükselmeden ve BTC’yi ilk olarak Aralık 2017’den bu yana en yüksek fiyatına götürmeden önce BTC 18.000 dolar’ın biraz üzerinde seyrediyordu ve 19.000 dolar seviyesine yaklaştı.

Teknik bir analiz açısından, BTC sonunda 20.000 dolar’ın üzerinde bir fiyat keşfine ulaşmadan önce, 18.950 dolar, 19.400 dolar ve 19.660 dolar’lık direnç çizgilerini aşmak zorunda. Şu an itibariyle hiçbir şey Bitcoin’i durduramaz gibi görünüyor. Alternatif olarak, BTC bir düzeltme durumunda destek olarak 18.500 dolar, 18.200 dolar ve 18.000 dolar’a güvenebilir.

XRP Zamanı: Ripple Altcoin Patlamasına Öncü Oldu

Altcoin’ler BTC’nin yükselişini takip etti ve hatta bazıları BTC’nin son fiyat gelişmelerinden daha iyi performans gösterdi. Ripple, büyük hacimli altcoin’ler arasında en etkileyici kazanç sağlayan. XRP bir günde %24 arttı ve bu yazı yazılırken 0.38 dolara yaklaştı. Bu, XRP’nin Haziran 2019’dan bu yana test ettiği en yüksek fiyat seviyesi. Cardano ayrıca %15’in üzerinde önemli bir fiyat artışı yaşadı. Sonuç olarak, ADA 0.12 doların üzerine çıktı.

Ethereum %3 artışla 2020’nin en yüksek seviyesi olan 515 doların üzerine çıktı. Bitcoin Cash (%6), Binance Coin (%2.5), Chainlink (%3), Polkadot (%3) ve Litecoin (%2.5) da ilk 10’da yeşil renkte olanlar.

Daha etkili kazançlar NEAR Protocol (%23), OMG Network (%23), Algorand (%14), Stellar (%13), Balancer (%13), NEM (%12), IOTA (%12), Crypto.com Coin (%11) ve Reserve Rights’dan (%10) geldi.

Sonuç olarak, toplam piyasa değeri 530 milyar dolara yükseldi. Tüm kripto para varlıklarının toplam piyasa değeri, bir ayda 160 milyar dolar arttı.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?