Bitcoin 19.000 Dolar’ı, ETH 600 Dolar’ı Geri Aldı! İşte Piyasadaki Son Durum

Bitcoin fiyatı 19.000 dolar civarında güvenli bir şekilde işlem görürken, çoğu altcoin dünkü düşüş kayıplarını telafi etti. Toplam piyasa değeri dünden bu yana 550 milyar dolardan 570 milyar dolara çıktı.

Bitcoin 19.000 Dolar’ın Üzerinde

Bazı kripto para borsalarında art arda tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşan son derece değişken bir Bitcoin’in ardından, varlık sakinleşti ve 19.000 dolar’ın biraz altında geri çekildi. Keşfedilmemiş bölgeye girememe, BTC’nin birkaç gün boyunca bu seviyeyle uğraşmasına neden oldu. Dün ise, Bitcoin, 19.000 dolar’ın altındaki son düşüşünden sonra yukarıya doğru hareket etmeye başladı.

Sonrasında, varlık 19.400 dolar’a kadar bile ulaştı, ancak geri çekildi ve şu anda 19.200 dolar seviyesinde işlem görüyor. Teknik açıdan bakıldığında, BTC’nin ilk büyük direnci 19.700 dolarda yatıyor. Önde gelen para bunun üstesinden gelirse, bir sonraki direnç 19.921 dolar olur, ardından 20.350 dolar ve 20.970 dolar gelir. Öte yandan, en önemli destek seviyeleri 18.900 dolar, 18.600 dolar ve 18.270 dolar’da yer alıyor.

Altcoin’ler Toparlandı

Altcoin’lere son dönemde yüksek volatilitenin hakim olduğunu gördük. Ethereum ve Ripple gibi token’lar yıllık yüksek seviyelerinden geçen hafta çok büyük oranda düşüş yaşadılar. Sonraki günlerde kademeli olarak toparlanmaya başladılar.

24 saatlik ölçekte çoğu altcoin yeşil renkte. Ethereum, %2’lik bir artıştan sonra 600 dolar’a geri döndü. Ripple, %4’lük bir yükselişin ardından 0.60 doların üzerinde işlem görüyor. Chainlink ve Polkadot, sırasıyla 13 dolar ve 5 dolar’ın yukarısında artış yaşadı. Bununla birlikte, Binance Coin 30 dolar’ın altında mücadele ederken, ADA hala 0.16 dolar’ın güneyinde.

Düşük ve orta hacimdeki altcoin’ler tipik olmayan bir durgunluk gösteriyorlar ve coin’ler arasında çift haneli kazanç eksikliği hissediliyor. Yearn.Finance (YFI), Kusama ve Reserve Rights, %5’lik artışlarla en etkileyici kazanç sağlayanlar. Bunu Nexo (%4), THORChain (%4) ve Elrond (%4) takip ediyor.

Genel olarak, kripto para birimi piyasa değeri, dünkü düşüşten 550 milyar dolardan 570 milyar dolar’a 20 milyar dolar değer kazandı.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?