Bitcoin 18 Bin Dolar’ın Üzerine Geri Döndü! Altcoin’lerde Durum Ne?

Birkaç gün boyunca 16 bin dolar – 17 bin dolar civarında dolaştıktan sonra, Bitcoin tekrar 18 bin doların üzerine çıktı. Çoğu altcoin’in değeri de arttı ve bir günde toplam piyasa değerine 30 milyar dolar eklendi. Kripto paralara dair detaylı fiyat durumu haberimizde.

Bitcoin 18.000 Dolara Çıktı

Bu haftanın başlarında yaşanan ve BTC’nin bir saat içinde 3.000 dolar’dan fazla değer kaybetmesine neden olan güçlü fiyat düşüşlerinin ardından, varlık birkaç gün boyunca 17.000 dolar civarında konsolide oldu. Ancak hafta sonu durum değişti. Önde gelen kripto para birimi mücadelesinin sonucunda, 17.000 dolar’ın üzerine çıktı ve o zamandan beri geriye bakmadı. Yakın zamanda 18 bin doların üzerine bile sıçradı.

İlginç bir şekilde, bu hafta başlarında %16’lık önemli fiyat düşüşü, Bitcoin sosyal medya duyarlılığını etkilemedi. Kripto para birimi analiz şirketi Santiment’e göre, yorumlar fiyat gelişmelerine rağmen iyimserliğini korudu. Şirket mevcut durum için, “BTC hissiyatının bu kadar pozitif kaldığı 2017’den bu yana yalnızca 4. kez” açıklamasını yaptı.

Altcoin’ler Toparlanıyor

Altcoinler, hafta başındaki fiyat düşüşleri sırasında BTC’den bile daha kötü performans gösterdi. Ethereum, yıllık en yüksek seviyesi olan 620 dolar’dan 485 dolar’a düştü. Ripple, 0.46 dolara gerilemeden önce 0.80 dolar’a kadar yükseldi. Bununla birlikte, hem bu varlıklar hem de diğer altcoin’lerin çoğu, hafta sonu boyunca güzel bir iyileşme gördü.

24 saatlik ölçekte, ETH %6 oranında değer kazandı ve şu an yaklaşık 550 dolar civarında işlem görüyor. XRP, çift haneli artışlara (%13) geri döndü ve 0.60 dolar’ın üzerinde yer alıyor. Bitcoin Cash (%4.5), Litecoin (%7), Polkadot (%4) ve Chainlink (%4) de ilk onda yer alan ve değer kazanan altcoin’ler. Ancak Cardano, %15’lik artışla hepsini geride bıraktı. Sonuç olarak, CoinGecko’ya göre ADA, piyasa değeri açısından 7. sırayı aldı.

Beklenebileceği gibi, düşük ve orta hacimli altcoin’ler daha da keskin artışlar gördü. Horizen, %25 fiyat artış ile zirvede yer alıyor. Onu Zilliqa (%23), Dash (%18), Nexo (%18), Numeraire (%15), IOTA (%13), Orchid (%11), Qtum (%11) ve Ocean Protocol (%10) takip ediyor.

Sonuç olarak, toplam kripto para piyasası değeri 535 milyar dolar’a yükseldi. Bu, dünden bu yana 30 milyar dolar’lık bir artış yaşandığını gösteriyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.