Kasım 12, 2020

Bitcoin 16.000 Dolar’ı Test Etti, Altcoin’lerden Etkileyici Kazançlar Geldi!

Bitcoin 16.000 dolar’a dokunurken, Ethereum iki aydan uzun bir süredir 475 dolar ile en yüksek fiyat etiketini gördü. Bir önceki yılın en yüksek seviyesini kırdıktan ve kısa bir süre sonra 16.000 dolar’a yükseldikten sonra, BTC hafifçe geri çekildi ve şu anda bu seviyenin altında işlem görüyor. Aynı zamanda Chainlink’in etkileyici haftalık performansı, varlığı piyasa değeri açısından 5. sıraya taşıdı.

Bitcoin Fiyatında Son Durum

BTC, son zamanlarda oldukça kararlı bir performans sergiledi. Varlık, Cuma günü 16.000 dolar’da yeni bir yılın en yüksek seviyesine sıçradı. O zamandan beri geri çekilmesine ve hatta bir noktada 14.300 dolar’a kadar düşmesine rağmen, kripto para birimi öncelikle 15.000 dolar’ın üzerinde bir fiyat etiketine yerleşti. Etkileyici performans dün de devam etti. Bitcoin, 15.500 dolar’dan başlayan ve 16.000 dolar’a başarılı bir şekilde dokunarak sonuçlanan bir yükseliş başlattı. Bu, Ocak 2018’den bu yana görülen yeni bir en yüksek fiyat noktası anlamına geliyor. BTC, Aralık 2017’deki ATH’sinden sadece %25 oranında uzaktaydı.

Ancak, varlık hızla düştüğü ve bir kez daha 15.500 dolar’ı test ettiği için artış kısa sürdü. Bununla birlikte, boğalar düşüşü durdurdu ve BTC’yi bir kez daha 16.000 dolar seviyesine yaklaştırdı. Sonraki reddedilme, BTC’nin değerini şu anki seviyesine düşürdü: 15.800 dolar seviyesi.

Teknik yönler, Bitcoin’in 16.000 dolar’lık ilk direncin üstesinden gelmesi durumunda, bir sonraki dirençleri 16.170 dolar ve 16.250 dolar’da karşılayabileceğini gösteriyor. Alternatif olarak, başka bir düzeltme gelirse BTC 15.600 dolar, 15.200 dolar ve 15.000 dolar’a güvenebilir.

ETH İki Ayın En Yüksek Seviyesine, Chainlink İlk 5’e Geri Döndü

Çoğu altcoin, Bitcoin’in yükselişini takip etti. Ethereum, birkaç dakika içinde 460 dolardan 475 dolara yaklaşık 15 dolar kazandı ve bu da ETH’nin 2 Eylül’den bu yana en yüksek fiyat seviyesine ulaşmasıyla sonuçlandı. O sırada, en büyük ikinci kripto para birimi 485 dolara dokundu. Sonrasında Ethereum hafifçe düştü ve şu an 465 dolar civarında seyrediyor.Ripple da yükseldi ancak 0.26 $  dolar seviyesinde reddedildi. 24 saatlik ölçekte, XRP yaklaşık %1 değer kazandı. Binance Coin (- %0.5), Cardano (- %0.2) ve Litecoin (- %0.5) ise biraz değer kaybetti. Chainlink (- %1.6) dünden beri en fazla değer kaybeden olmasına rağmen, haftalık bazda yükselişte. Varlık bir haftada %20’den fazla değer kazandı ve bu da 5. sıranın geri alınmasına yardımcı oldu.

Son 24 saatin en dikkat çekici kazancı, %13’lük artışla Blockstack oldu. Bunu OMG Network (%11), ICON (%10), Decred (%10) ve Dash (%8) takip ediyor. Dün hızla yükseldikten sonra, çoğu DeFi token’ı bugün geri çekildi. Loopring (- %11), Yearn.Finance (- %10), Synthetix (- %9.5), Decentraland (- %9) ve NEAR Protokolü (- %9) kırmızı renkte işlem görüyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?