Kasım 14, 2020

Bitcoin 16.000 Dolar Seviyesinin Altına Düştü! Analistler Ne Düşünüyor?


Bitcoin şu anda önemli 16.000 dolar seviyesiyle mücadele içerisinde ve bu seviyeyi elinde tutmakta zorlanıyor. Fiyat Perşembe günü bu seviyeyi aşmayı başardı, fakat yazının kaleme alındığı sırada tekrar bu seviyenin altına düştü (15.956 dolar).

Kasım ayının başından bu yana Bitcoin’in, 13.900 dolar’ın altından 2.000 dolar’dan fazla değer kazanmasına neden olan büyük fiyat rallisi şu an durmuş gibi görünüyor. Buna rağmen kripto piyasası analistleri hala yükseliş beklentisi içerisinde.

Bu, yakın zamanda aşağıda gösterilen iki grafiği Twitter üzerinden paylaşan Josh Rager için de geçerli. Solda, Bitcoin’in 2017 sonu ve 2018 başından itibaren bir günlük grafiği ve sağda BTC’nin son birkaç haftaya ait günlük grafiği. Soldaki grafik, Bitcoin’in 2017’nin sonlarında ve 2018’in başlarında toparlanma sırasında birkaç kez üç seviyeyle etkileşime girdiğini gösteriyor: 16.173 dolar, 16.600 dolar ve 17.150 dolar. Sağ taraftaki BTC’nin mevcut grafiği, fiyatın şu anda bu teknik seviyelere yaklaştığını gösteriyor. Roger’a göre 17.149 dolar’dan sonra, 19.000 dolarından önce önemli bir direnç seviyesi yok gibi görünüyor.

Rager, bugün paylaştığı tweet’inde ise, “hafta sonu boyunca 17.000 dolar’a varan güzel, istikrarlı zor bir süreç” görmek istediğini belirterek analizine ekledi.

Bununla birlikte, son 30 gündeki %50’nin üzerindeki büyük yükselişin ardından, bazı analistler, 2017’nin en yüksek seviyesine yaklaşan Korku ve Açgözlülük Endeksi’ni göz önünde bulundurarak uyarıda bulunuyor. Söz konusuanalistler, kısa ve orta vadede yaklaşık 14.000 dolarlık bir geri çekilme bekliyorlar. Bu analistlerden biri de Credible Crypto. Analiste göre, “satış / hedge bölgesi” yaklaşık 16.490 dolar’da. Öte yandan 14.300 dolar’a düşüş sorunsuz ve BTC bu bölgeyi aşağı doğru kırarsa, 12.500 dolar’a kadar bir düşüş gerçekleşebilir. Özet olarak, Credible Crypto şunları yazdı:

“Heyecana kendinizi kaptırmayın. Şu anda nerede olduğumuza dair bir hatırlatma .. çok yakında geri çekilme olasılığı yüksek.”

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?