Kasım 5, 2020

Bitcoin 14.400 Dolar’ı Aştı, Yükseliş Beklentileri Arttı!

Bitcoin’in fiyatı Ocak 2018’den bu yana ilk kez 14.500 dolar’lık seviyeyi aştı. Bitcoin şu anda çok iyi bir performans gösteriyor. Yazının kaleme alındığı sırada Bitcoin fiyatı, son 24 saatlik bazda yaklaşık %5’lik bir artışla 14.479 dolara yükseldi. OKEx’te para çekme işlemlerinin askıya alınması, Kucoin’deki 200 milyon dolarlık hack veya ABD seçimlerinin sonucuna ilişkin belirsizlik gibi düşüş haberleri bile ivmeyi yavaşlatamadı.

Galaxy Digital CEO’su ve Goldman Sachs’ın eski ortağı Mike Novogratz, Squawk Box programında yaptığı açıklamada Bitcoin hakkında her zamankinden daha olumlu konuştu. Novogratz, Bitcoin’in artık resmi olarak bir boğa piyasasına girdiğini açıkladı. Yukarıdaki nedenlere ek olarak, sınırsız para basmaya devam edecek olan merkez bankalarının Bitcoin’e daha fazla destek vereceğini de söyledi. Novogratz’a göre, Bitcoin giderek artan bir şekilde mali sorumsuzluğa karşı bir önlem olarak görülüyor.

Ünlü analist Josh Rager da şu anda yükseliş bekleyen isimler arasında. Twitter üzerinden Rager, yenilenen 14.000 dolar tutarındaki günlük kapanışın, her şeyden önce “fazla heyecan olmadan” gerçekleşen büyük bir yükseliş işareti olduğunu vurguladı. Bu bağlamda, Rager 16.000 dolar’ı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolar’a giden yolda olası yeni bir hedef olarak görüyor.

Bunların yanında ilginç bir şekilde, tüm Bitcoin yatırımcılarının %97.27’si şu anda zaten kar bölgesinde. Intotheblock tarafından bildirildiği üzere, “In / Out of the Money” göstergesine göre, tarihinin herhangi bir noktasında Bitcoin satın alan yatırımcıların %3’ünden daha azı, bugün satsalar zarar aralığında olacaktı. Şaşırtıcı olarak 32.23 milyon adres şu anda Bitcoin tutuyor ve varlıklarını bugün kârla satabilirler.

Tüm bu görüşler ve veriler, yatırımcıların yükseliş beklentisini arttırıyor. Bitcoin’in göstermiş olduğu bu etkileyici performansını takip etmek oldukça heyecan verici olacak.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?