Bitcoin 12.000 Doları Aştı! Yükseliş Devam Edecek Mi?

Bitcoin, uzun zamandır beklenen hamlesini 2020’nin en yüksek seviyesine neredeyse %5 ekleyerek yaptı. Geçtiğimiz saat içinde Bitcoin, Ağustos ayı ortasında ulaştığı bu yılın en yüksek seviyesi olan 12.300 dolar’a geri döndü. Analistler, BTC’nin bu önemli noktaya ulaşmasıyla tahminlerini paylaşmaya başladı.

BTC Bu Yıl 20 Bin Dolara Ulaşabilir mi?

Analistler, Bitcoin’in Ocak 2018’den bu yana haftalık olarak 12.000 dolar’ın üzerinde kapanmadığını belirtti ve boğa piyasasının başladığını düşünüyorlar. Popüler analistlerden Josh Rager bugün şöyle bir açıklama yaptı:

“Hem haftalık hem de aylık grafikler daha yüksek kapanışlar üzerinde çalışıyor. Bitcoin Ocak 2018’den bu yana 12.000 dolar’ın üzerinde bir haftalık kapanış yapmadı. Bitcoin %20’den fazla geri çekildi, bu yükseliş trendini sürdürme zamanı geldi.”

Başka bir analist olan Aayush Jindal’a göre 12.200 dolar seviyesinin üzerinde başarılı bir kapanış, 12.500 dolar direnç seviyesine doğru makul bir artış için kapıları açabilir.

Yerli analistlerden Kripto Emre ise son Twitter paylaşımında son durağın 20.000 dolar olacağını dile getirdi.

Son olarak Tradingview.com’a göre BTC hakimiyeti neredeyse üç ayın en yüksek seviyesi olan %62’ye ulaştı. Piyasanın geri kalanı çok daha yavaş hareket ediyor, ancak son 24 saat içinde toplam piyasa değerine 10 milyar dolar eklendi ve bunun çoğunluğu BTC’ye gidiyor.

 

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.