Bitcoin 11 Bin Doların Altına Düştü! Düşüş Devam Edecek Mi?

Bitcoin’de geçtiğimiz gün başlayan düşüş dalgası sert bir şekilde devam ediyor. Söz konusu düşüş Bitcoin fiyatının 11.000 doların altına kadar gerilemesine neden oldu. TSİ 15.30 civarında 10 bin 650 dolara kadar geriledi ve bir süredir böylesine sert bir düşüş yaşamamıştı. Altcoin’lerde Bitcoin hareketini takip etti ve düşüş yaşadı. Ethereum (ETH), %8 değer kaybederken Chainlink (LINK) %12, Litecoin (LTC), %8.5 düştü.

Piyasa Uzmanları Ne Düşünüyor?

Sert düşüşün ardından kripto para topluluğunun tanınmış isimleri, değerlendirmelerini paylaştı. Yerli analistlerden Crypto Kemal yatırımcılara tavsiyede bulunarak şu ifadeleri kullandı:

“10.500-10 300 aralığı dönerse bizimdir, dönmezse hiç bizim olmamıştır… Piyasa yükselirken kar almanın, bi parça düşüş senaryosuna hazırlıklı olmanın önemini acı bir şekilde tecrübe etti bir çok arkadaş… Hayırlısı olsun bu ne ilk ne son olacak bu marketin dinamiklerine alışın.”

Düşüşten önce ise Selcoin isimli tanınmış analist, Bitcoin’in günlük fiyat hareketindeki OBO görünüme dikkat çekti ve şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin Günlük görünümünde teknik olarak OBO Oluşumu mevcut. Şu an teyit alanında ve teyit gelirse hedefi 10 bin seviyeleri olacaktır evvelce belirttiğim gibi. Bu da altcoinlerde daha fazla düşüş getirir ve yeni fırsat alanları doğurur.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.