Bitcoin 11.800 Dolar Seviyesinde Başarısız Oldu, Ethereum 400 Doları Geri Aldı!

Bitcoin 11.800 doların üstesinden gelemezken, Ethereum 400 doların üzerine çıktı. Menkul kıymetler borsaları, potansiyel bir koronavirüs tedavisi haberlerinden sonra önemli kazanımlar gösterdi.

Bitcoin 11.800 dolarda bir dalgalanma daha yaşadı ancak reddedildi ve yaklaşık 11.680 dolarlık mevcut seviyesine geri çekildi. Ethereum 400 doların üzerine geri dönerken, düşük hacimli altcoinler büyük ölçüde hareketlilik göstermeye devam ediyor.

Bitcoin 11.800 Doları Zorluyor

11.800 dolar, Bitcoin’in yükseliş yolunda duran önemli bir direnç. Varlık, gerçekten de, günlük düşük seviyesi olan 11.600 dolardan gün içi en yüksek seviyesi olan 11.830 dolara (Bitstamp’ta) doğru bir fiyat artışından sonra bu seviyeyi aşmaya çalıştı.

Ancak, ayılar bu noktada hareketi durdurdu ve BTC fiyatını bu seviyenin üzerinde tutanamadı. Sonuç olarak, varlık önce 11.700 dolara düştü ve ardından bu yazının yazıldığı sırada 11.650 dolar – 11.700 dolara geri döndü. BTC 11.800 doları aşarsa, 12.000 dolar ve 12.400 dolara meydan okumadan önce 11.940 dolardaki direnç seviyesini aşması gerekebilir. Buna karşılık, 11.400 dolar destek olarak hizmet ediyor, ardından 11.000 dolarlık psikolojik seviye geliyor.

İlginç bir şekilde, Bitcoin’in fiyatı altına benzemeye devam ediyor. Değerli metal de 1.960 doları aşmaya çalıştı ancak reddedildi ve 1.930 dolara geri döndü. İki varlık son zamanlarda artan korelasyon sergilerken, potansiyel bir koronavirüs tedavisi haberinin ardından borsalar dün artış kaydetti. S&P 500, %1’lik bir artıştan sonra tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.430’u kaydetti, Dow Jones (%1.3) Şubat ayından bu yana ilk kez 28.000’i aştı ve Nasdaq (%0.6) 11.380’e ulaştı.

Ethereum 400 Doların Üzerinde, Altcoinler Hareketli

Birkaç gün önce 380 dolara düştükten sonra, piyasa değeri açısından en büyük ikinci kripto para birimi 400 doların üzerine çıktı. ETH 410 Dolar’ı bile aştı ancak sonrasında 402 dolar’a hafifçe geriledi.

Ripple’ın dünden bu yana %1’lik artışı, XRP’nin 0,30 doların üstesinden gelmesi için yetersiz. Varlık geçen hafta yaklaşık %10 değer kaybetti. Bununla birlikte, veri analizi şirketi Santiment, XRP fiyatı için potansiyel olarak yükseliş haberi verdi. XRP için günlük aktif adres sayısının yükselişine dikkat çekti ve “DAA yükseliş farklılığı olan birkaç altcoinden biri.” ifadelerini kullandı.

Tipik olarak olduğu gibi, en etkileyici kazançlar düşük hacimli altcoinlerden geldi. Kusama %45’lik fiyat artışıyla ilk sırada yer alırken, onu %31 ile Aave takip ediyor. Reserve Rights, önde gelen kripto para borsası Binance’de listelendikten sonra %24 ile yükseliş gösterdi. JUST (%13,5), Divi (%13), Yearn.Finance (%8), Loopring (%7,6) ve iExec RLC (%6,5) da yeşil renkte. Öte yandan, Basic Attention Token (- %9), Ampleforth (- %8,6), ICON (- %7,4) ve OMG Network (- %7), son 24 saatte en önemli kaybedenler arasında yer alıyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.