Şubat 9, 2020

Bitcoin 10,000 Doların Üzerinde! Sıradaki Hedef Ne?

Bitcoin nihayet 10.000 dolar seviyesini geçmeyi başardı. İlk olarak 9.800 dolardaki önemli bir direnç noktasını kırmayı başaran Bitcoin, ardından önemli bir psikolojik direnç olarak görülen 10.000 doları seviyesinin üzerine çıktı. Yazının kaleme alındığı saat itibariyle yaklaşık olarak 10.106 dolardan işlem görüyor

10.000 dolar seviyesi pekçok analiste göre önemi bir noktaydı. Ve yine çoğu bu seviyenin aşılmasıyla fiyatın daha da yükseleceği görüşünde. Geçmişte yaşanılan deneyimler de, Bitcoin’in 10.000 doların üzerine çıktıktan sonra genellikle yüzde 14 ile yüzde 100 arasında yükseldiğini gösteriyor. Popüler kripto para analisti Hsaka da, bu şekilde düşünüyor. Son tweet’inde Bitcoin geçmişte 10.000 doları kırmasının ardından yüzde 99, yüzde 14 ve yüzde 26 oranlarında yeni ralliler yaşadığını söyledi.

Bir diğer popüler analist olan Selcoin’de “Bitcoin düzeltmeden 10bini geçti. Artık hedef bölgelerine geldik sayılır. Bana göre yükselişler bitecek. Halving satışları başlayacak. Alamayanların alma fırsatları olacak diye düşünüyorum.” ifadelerini kullanarak öngörülerini paylaştı.

Bir diğer analist Josh Rager ise önce küçük bir geri çekilme yaşanabileceğinin ve Bitcoin fiyatının 9.556 dolara kadar düşme ihtimalinin olduğu görüşünde. Rager bu senaryonun devamında ise görünüşün tamamen iyimser ve yükseliş odaklı olacağını düşünüyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?