Şubat 13, 2023

CEO Açıkladı: Bitcoin 10 Milyon Dolara Ulaşabilir!

Verimli geçen Ocak ayının ardından kripto para piyasası Şubat ayında yatay seyretmeye başladı. Şu anda çoğu coin düzeltme aşamasındayken, genel piyasa değeri 1 trilyon dolara düşmüş durumda. Buna paralel olarak, piyasanın önde gelen dijital varlığı olan Bitcoin geçtiğimiz hafta değerinin %5’ini kaybetti.

Kripto piyasası şu anda sallantıda olsa da, yükseliş tahminleri durmuş değil. Blockstream CEO’su Adam Back kısa süre önce bir Twitter başlığı aracılığıyla BTC’nin on yıldan kısa bir süre içinde sekiz haneli bir değerlemeye ulaşabileceğini belirtti.

Back, Bitcoin’in Ocak 2013’ten Aralık 2022’ye kadar yılda 2,036x yani 1200x değer kazandığını açıkladı. Yönetici, söz konusu eğilimin devam etmesi halinde, BTC’nin 10 milyon doları geçeceğini belirtti. Bununla birlikte önümüzdeki 2 yarıyılın sonunda, yaklaşık 9 yıl içinde 200 trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaşacağını belirtti.

Söz konusu değerleme rakamları tarihsel bir öneme sahiptir. Bilgisayar Bilimcisi Hal Finney, Satoshi Nakamoto ile el ele veren ilk Bitcoin testçilerinden biriydi. Bunun yanı sıra, Bitcoin’in gelecekteki fiyatını tahmin eden ilk kişilerden biriydi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere dünya çapındaki toplam hane halkı servetinin 100-300 trilyon dolar civarında olduğunu göz önünde bulundurarak, her bir coinin değerinin sonunda yaklaşık 10 milyon dolara ulaşacağını öngördü. Benzer satırlarda yorum yapan Adam Back bir tweet paylaştı.

“Volatilite göz önüne alındığında, Bitcoin’in çılgınca aşabileceğini ve bu 100-300 trilyon dolarlık piyasa değerlerinden birine dokunabileceğini, düzeltebileceğini ve zaman içinde daha istikrarlı bir benimsemeyi yeniden kazanabileceğini düşünüyorum.”

Bununla birlikte Blockstream yöneticisi, cüzdan altyapısının ve Bitcoin’in L2 teknolojisinin, süreci hızlı bir şekilde sorunsuz hale getirmek için iyileştirilmesi gerekeceğine dikkat çekti. Aynı konuyu detaylandırarak tweet paylaştı.

Bitcoin milyona ulaşacak mı?

Diğer Bitcoin Tahminleri

Back’in yanı sıra, sektörün diğer önde gelen isimleri de Bitcoin’e ilişkin yükseliş tahminlerinde bulunuyor. ARK Invest CEO’su Cathie Wood kısa süre önce BTC’nin önümüzdeki yedi yıl içinde 1 milyon dolardan %2,000 daha artabileceğini belirttti. Bununla birlikte 2030 yılına kadar 1,5 milyon dolara ulaşabileceğini öngördü. Buna paralel olarak, önde gelen analist Plan B, kral madalyonun 2025 yılına kadar 1 milyon dolara ulaşabileceğini tahmin etti.

Kaynak : Watcher.guru
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?