Eylül 3, 2019

Bitcoin 10 Bin Dolar Direncini Kırdı!

Geçen Hafta Gerçekleşen Ani Düşüşün Ardından, Bitcoin Yine 10.000 Dolar Direncini Kırdı

Bitcoin fiyatı (BTC) son birkaç gün içinde yavaş yavaş yükseldi ve 10.000 dolar’lık eşiği tekrar geçti.

28 Ağustos’ta, Bitcoin yarım saatlik bir süre içinde 600 dolar düştü – 29 Ağustos’ta haftalık 9,362 dolar seviyesine düşmeden önce 10.000 dolar işaretinin altına düştü. Fiyat o zamandan beri yavaş yavaş toparlandı ve geçtiğimiz gece Coin360 verilerine göre % 5.21 artışla 10.099 dolar seviyesinde işlem görmeye başladı. Yazının kaleme alındığı saat itibariyle Bitcoin yaklaşık 10.384 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Geçen hafta, kripto para yatırımcısı ve Galaxy Digital CEO’su ve kurucusu Michael Novogratz, Bitcoin’in konsolidasyon aşamasında olduğunu ve kurumsal yatırımcıların kripto alanına yaklaşmakta olan katılımın boğa koşusunun bir sonraki ayağını besleyeceğini öngördüğünü söyledi. Novogratz:

“Bitcoin yıla 3.800 dolardan başladı, 3.500 dolardan işlem gördü ve şimdi 10.200 dolardan işlem görüyor ve bu yüzden zaten yüzde 200’lük bir oranla yükseldi. […] Çok büyük bir koşuya sahipti ve bence bu biraz konsolidasyon. ”

Bakkt’ın Bitcoin’in Fiyatı Üzerindeki Etkisi

Uzun zamandır beklenen Bitcoin vadeli işlem platformu Bakkt, geçtiğimiz günlerde 6 Eylül’deki Bakkt Warehouse’un depozitolarını kabul etmeye başlayacağını açıkladı.

Analistler Bakkt’ın piyasaya sürülmesinin Bitcoin fiyatları için ne anlama gelebileceğinden emin değil. CBOE ve CME’de Bitcoin vadeli işlemlerinin piyasaya sürülmesi, bazılarına göre 2018’in başındaki çöküşü hızlandırdı.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?