Şubat 10, 2020

Bitcoin 10.000 Doları Geçti, Çin’de Trend Oldu

Bitcoin (BTC) 10.000 Dolar’ı geçtiği için Çin’de bir kez daha trend oldu. Önde gelen kripto para birimi, bugün Weibo’daki (Çin’de popüler bir sosyal ağ) en sıcak 4. konu.

Çin, kripto para birimlerine karşı düşmanca görünse de, vatandaşları hala yakından takip ediyor gibi görünüyor. Bugün Weibo’da, Çin’deki birçok kişinin ilgisi, Bitcoin’in 10.000 Dolar’lık fiyat noktasını geçtikten sonra arttı. Görünüşe göre dünya bir kez daha bu kilometre taşını aştığı için Bitcoin’e dikkat çekiyor.

Bitcoin 10.063 Dolar civarında işlem görüyor ve bu fiyat seviyesini koruyup koruyamayacağı ise hala bilinmiyor.

Ülkede kripto para ticaretindeki güçlü kısıtlamalara rağmen Çin, her zaman Bitcoin’in en büyük pazarlarından biri olmuştur. Madencilerin çoğu Çin’de bulunuyor ve ülke hala en iyi OTC ticaret merkezlerinden biri olmaya devam ediyor. Şu anda koronavirüs de dahil Çin’i rahatsız eden bir çok iç sorun var. Ancak Bitcoin yine de Weibo’da trend bir pozisyon sağlamayı başardı.

Bazı Çinli yatırımcıların Bitcoin’i felakete karşı olası bir korunma olarak varsaydığına dair spekülasyonlara var. Son zamanlarda BeInCrypto, 2020 ekonomik tahmininin ülke için özellikle kötü göründüğünü bildirdi. Üst düzey ekonomist ve Evercore ISI Başkanı Ed Hyman, Çin’in bu yıl %0,05 bir büyüme ile tüm ekonomisinin durabileceğini söyledi.

Bu tür ekonomik endişeler tarihsel olarak Bitcoin’in fiyatındaki artışla bağlantılıydı. Varlığın şu anda 10.000 Dolar’ı aşmasıyla, yine durum böyle görünüyor. Yine de, Bitcoin’in durgunluk benzeri bir senaryoda nasıl tepki vereceği bilinmiyor. Genç varlık sadece 2009’dan beri var ve hiçbir zaman ekonomik bir kriz yaşamamış. Bu yüzden, bu tür ekonomik korkular bir gerçeklik haline gelirse Bitcoin test edilebilir.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?