Eylül 29, 2023

Bitcoin 10.000 Dolara mı Düşecek? Nicholas Merten Korkutan İki Faktörü Yorumladı!


DataDash sunucusu Nicholas Merten, Bitcoin fiyatının 2021’de oluşan azalan bir birikim kanalına girdikten sonra mevcut değerinden yaklaşık %63 düşebileceğini düşünüyor.

Burada sorumlu olmamız gereken bir şey de, bu seviyelerden daha da aşağıya, 10.000 dolar civarına inebileceğimiz fikridir. Kulağa çılgınca geldiğini biliyorum ama mümkün!

Merten’e göre, Federal Rezerv’in şahinliği nedeniyle piyasa likiditesinin daha da azalması ve olası bir resesyon Bitcoin’nin çöküşünü tetikleyebilecek faktörlerden ikisi olmaya devam ediyor.

Analist BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmasına yardımcı olan makroekonomik ortamın yakın zamanda geri gelmeyebileceği konusunda uyarıyor.

Bitcoin’in 2010’dan 2021’e kadar son on yılda olağanüstü bir performans gösterdiğini anlıyorum. Ancak esasen bu, çok daha fazla büyüme potansiyeline sahip olduğu, yarılanma olayının çok daha fazla etkiye sahip olduğu ve Bitcoin’in onu destekleyen çok daha fazla Fed ve merkez bankası likiditesine sahip olduğu bir dönemdi.

Önümüzdeki birkaç yıl içinde, demografideki düşüş ve Fed’in bazen devreye girmesi gerekebilecek değişen makro faktörler göz önüne alındığında bile, bu ortama geri dönmeyebiliriz. Enflasyonu mütevazı bir hedefe geri getirmek ve orada kalmasını sağlamak için muhtemelen bu kadar agresif bir şekilde devreye girmeyecekler.

Bitcoin son 24 saatte %2,6 artışla 27.019 dolardan işlem görüyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?