Bitcoin 10.000 Dolar Seviyesini Geçer Mi?

Bitcoin 2020 yılına hareketli başladı. Bu yılın başında 7.000 dolar civarında bulunan Bitcoin fiyatı, şu ana kadar 8.000 doların üstüne çıkmayı başardı. Peki Bitcoin’in 10.000 dolar seviyesini geçme ihtimali ne?

Skew.com bu konuda ileri derece bir analiz kullanarak Bitcoin’in ileriye dönük fiyatlarını tahmin etmeye çalışıyor. Veriler, Bitcoin’in opsiyon fiyatlarından yararlanılarak oluşuyor. Skew.com verileri, böylelikle Bitcoin’in ileriye dönük fiyatını oranlamamıza yardımcı oluyor.

Bu veriler Bitcoin’in, 2020 yılının Haziran ayında 10.000 dolar seviyesinin üstünde bulunma olasılığını %28 olarak gösteriyor. Yine 10.000 dolar barajını baz aldığımızda, Bitcoin’in Mart ayında bu seviyeye ulaşma olasılığı %23.5’e düşüyor. Ocak ayı için ise oran %8 civarında seyrediyor.

Buna ek olarak ise, Bitcoin’in Ocak ayını 8.000 dolar seviyesinin üstünde bitirebilme olasılığı %49 olarak dikkat çekiyor.

Bu verileri değerlendiren Arcane Research ise şu sonuca ulaştığını açıklıyor. ” Yatırımcılar bu sene gerçekleşecek Bitcoin blok ödülü yargılanmasına pek de fazla ilgi göstermiyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.